V Javorníku ožije zámek i náměstí

Neděle, 27.11.2016

Javornické náměstí Svobody se stane první adventní neděli dějištěm slavnostního rozsvěcení vánočního stromu. Od 16 hodin se malí i velcí návštěvníci mohou těšit na bohatý zábavný program, který nabídne například vystoupení místního Divadélka malé Bo nebo žáků ZUŠ Javorník. Součástí akce bude také Mikulášská nadílka, ohňová show, vystoupení hudební skupiny Morava a na náměstí nebudou chybět ani prodejní stánky či zabíjačkové speciality.

Vánoční program se odehraje také na Zámku Jánský Vrch. První prosincový víkend si turisté mohou prohlédnout vánočně vyzdobené interiéry památky, ochutnat stylové pokrmy ze zámecké kuchyně, zaposlouchat se do hudebního recitálu nebo si budou moci vyrobit vánoční přání. Prohlídky začínají v sobotu i v neděli vždy v 10 hodin, na poslední se zájemci vydají v 16 hodin.

Návštěvníkům Javorníku nabízí kvalitní pohoštění a ubytování Hotel Taverna. „Pro hosty připravujeme různé speciality, například z české kuchyně, jako jsou vepřová žebírka, pečená kachna nebo pstruh na másle. Naše restaurace je také zapojena do iniciativy Ochutnejte Jeseníky,“ připomněl majitel Hotelu Taverna Zdeněk Průša.

 

Autor: 
Jan Staněk