V Kapli zahraje houslový virtuóz

Středa, 15.3.2017

Cyklus koncertů Klasika Viva pokračuje koncertem vynikajícího českého houslisty Miroslav Vilímec 26. března od 19.00 v Kapli v Jeseníku. Na klavír jej doprovodí bratr Vladislav Vilímec.

Houslista Miroslav Vilímec je umělcem, který úspěšně spojuje svou profesi v symfonickém orchestru s bohatou činností sólisty. Narodil se v Klatovech (1958) a základy houslové hry získal u své matky, významné západočeské houslistky a pedagožky, Ilony Vilímcové. Po řadě úspěchů v houslových soutěžích a absolvování Akademie múzických umění v Praze ve třídě Prof. Václava Snítila, žáka Jaroslava Kociana, byl přijat do skupiny 1. houslí České filharmonie. Zde působí Miroslav Vilímec od r. 1982, od r. 1987 ve funkci zástupce koncertního mistra a od r. 1992 jako koncertní mistr tohoto orchestru. Miroslav Vilímec se uplatňuje jako organizátor hudebního života. Založil Společnost Jana Kubelíka, které je předsedou a v jejímž rámci se snaží o udržení odkazu slavných českých houslistů minulosti, mimo jiné vydáváním jejich historických nahrávek. Další z řady činností M. Vilímce je např. organizování každoročního festivalu s názvem Hudba v synagogách plzeňského regionu. 

Všichni zájemci o návštěvu koncertu mají možnost zakoupit vstupenky v místech prodeje MKZ nebo rezervovat přímo na webových stránkách MKZ Jeseník. Současně si mohou zájemci objednat kartu Klubu přátel Klasika Viva platnou do konce roku 2017, díky které získají slevu 50% na nákup vstupenek na koncerty pořádané pod hlavičkou Klasika Viva a také na vybrané koncerty festivalu Klášterní hudební slavnosti.  Roman Janků uvádí, že touto kartou chtějí pořadatelé cyklu motivovat posluchače k častější návštěvě koncertů.

Více informací na www.klasikaviva.cz.

Autor: 
Jan Staněk