Horolezecký oddíl Jeseník je nejstarší v regionu

Neděle, 3.5.2015

Horolezecký oddíl Jeseník je nejstarším a největším sdružením horolezců, lezců, vysokohorských turistů a všech milovníků hor a lezení v regionu. Byl založen v roce 1962 a v současné době sdružuje kolem padesáti členů. Zaměřuje se mimo jiné na práci s mládeží, provozuje lezeckou stěnu a horo školu, vše je obsazeno akreditovanými instruktory...

Horolezeckou stěnu provozuje oddíl v malé tělocvičně na Gymnáziu Jeseník. Změřit své síly s kolmým terénem mohou zájemci každé pondělí, ve středu a ve čtvrtek mezi šestou a osmou hodinou večer. Lezecká stěna je vhodná pro amatéry i profesionály a měří na výšku přes sedm metrů, na šířku také přes sedm metrů a aby těch sedmiček nebylo málo, současně na ní může lézt až sedm sportovců. 
Celodenní vstupné je symbolických 50 korun, děti a členové HO Jeseník zaplatí pouze 20 a 30 korun.

Horolezecký oddíl Jeseník pořádá pro širokou veřejnost také oblíbené základní kurzy lezení ve skalách pod dohledem zkušených instruktorů. Na Hrubé skály proběhne kruz ve dnech 14. - 17. května, v Paklenici od 4. do 10. června, v Polské Juře od 8. do 12. července a konečně v Tatrách ve dnech 16. - 20. září.

Autor: 
Redakce