Horská výzva odstartuje poprvé na sedle

Čtvrtek, 18.8.2016

Republikový seriál extrémních běžeckých závodů Rock Point - Horská výzva míří do Jeseníků! Sportovci se vydají překonávat sami sebe i pohoří Hrubého Jeseníku v pátek 15. a v sobotu 16. července.

"Zásadní změnou jesenické části Horské výzvy je start, který letos nebude v Koutech nad Desnou, ale přímo na Červenohorském sedle, takže už od začátku se budou závodníci pohybovat ve vyšší nadmořské výšce. Trasa ale jinak zůstala takřka obdobná jako v předchozích ročnících," podotkl ředitel závodu Pavel Zitta.
Další letošní změna se týká pravidel. Závodníci v Jeseníkách mají poprvé možnost startovat na střední a krátké trase osamoceně.
"Jesenická zastávka patří k nejoblíbenějším a nejpočetnějším v seriálu, takže jsem sám velmi zvědavý na to, kolik se nás tu letos sejde. Už teď se ale těším na super atmosféru a heroické výkony," odpočítává dny do startu Pavel Zitta.

V Jeseníkách pořadatelé připravili tři trasy pro různě zdatné běžce - Long (63 km), Half (37 km) a Short (14 km). Tradiční jsou i časy startu. Pět minut před páteční půlnocí vybíhá královská kategorie Long. "Halfisté" vystartují v sobotu v 9 hodin a hodinu po nich vyrazí závodníci na nejkratší trasu Short. „Vedle tří regulérních závodnických tratí se mohou zájemci z řad široké veřejnosti vydat na sedmikilometrový benefiční Pochod s Mixitkou, z něhož polovina startovného zamíří na konto Lukáška Bílého, který je upoután na vozík,“ připomněl ředitel závodu Zitta.
 

 

Autor: 
Jan Staněk