Fotbalová krása šla stranou

Čtvrtek, 10.11.2016

Divizní fotbalisté Jeseníku odčinili předchozí domácí zaváhání s Novými Sady a druhý zápas v řadě na svém hřišti již zvládli. V důležitém souboji první listopadovou sobotu těsně zdolali Pustou Polom.
V první půli sobotního duelu dvou nováčků komplikoval oběma celkům hru silný vítr a k vidění byl spíše průměrný fotbal. Územní převahu v této části měli hosté, ale pouze po šestnáctku.

Úvodní velkou šanci si pak vytvořili domácí fotbalisté, když Woitek utekl po křídle, zpětnou přihrávkou našel Plháka, ale jeho střelu fantasticky vytáhl brankář Štencel. Později zahrozili i hosté. Po Pastuchově vyběhnutí až na hranici šestnáctky, nejprve jesenický gólman nedosáhl v souboji na míč, ale vzápětí obětavým skokem zlikvidoval gólovou střelu.

Těsně před přestávkou se následně Jeseník mohl radovat. Po pasu od Woitka se dostal přes protivníkova stopera Adam Bříza a poslal domácí do vedení.

Jenže na začátku druhé půle Pustá Polom srovnala krok. Na dlouhý nákop za obranu si naběhl Patrik Kundrátek – 1:1. Z nerozhodného stavu se však hosté radovali jen chvíli.

V 57. minutě přišla druhá velká chvíle jesenického Adama Břízy, jenž střelou z voleje dokončil akci Mlynáře s Woitkem.

Hubený výsledek pak domácí ubránili a soupeře ve zbývajícím čase do šancí příliš nepouštěli. Sami naopak těsně před koncem mohli skóre pojistit. V úplném závěru předvedl velké sólo střídající Martin Furik, který prošel přes půl hřiště až k bráně, jeho ránu ale Štencel vyrazil.

„Bylo to nesmírně důležité utkání, ze kterého máme veledůležité tři body. Dnes šla fotbalová krása stranou, zápas byl především o nesmírné bojovnosti," říká k sobotní výhře jesenický kouč Petr Ševčík.

„Polom hrála zodpovědně zezadu a museli jsme se opravdu hodně kousnout, abychom odčinili předchozí nezdar s Novými Sady. Takže jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli. I já jsem málem na lavičce vypustil duši," dodal s úsměvem Petr Ševčík.

Letošní kalendářní rok zakončí Jeseník následující víkend jarní předehrávkou v Havířově. V Jeseníku se na divizní fotbal půjde znovu až 19. března, kdy celek z lázeňského města přivítá béčko Opavy.