Sezona cyklistiky začne v Jeseníkách

Sobota, 16.5.2020

Světový cyklistický program by po vynucené přestávce měl odstartovat v Jeseníkách. Na začátku srpna je totiž plánován další ročník Czech Cycling Tour a pořadalé počítají, že se opravdu pojede

„Pevně věříme, že srpen už bude ze stránky pandemie v pořádku. Pro nás by to mohlo být velmi výhodné, protože pro mnoho týmů bychom mohli být přípravou na Tour de France,“ řekl pro Českou televizi Jaroslav Vašíček, promotér a organizátor závodů.

„Tento termín by pro nás znamenal obrovskou podporu ve světě. Noviny, televize, Eurosport, … O tom se nám nikdy nezdálo, že by u nás začínala sezona,“ poznamenal Vašíček.

Závod by měl těžit i z nového ředitele, kterým se stal Leopold König. „Když propaguje závod, u týmů to má sou váhu,“ konstatoval Vašíček.

Letošní ročník slibuje skvělé obsazení. „Z Worldtourových týmů tady máme  Mitchelton Scott,  Bora-hansgrohe, Jumbo Visma, CCC Pro Team a Sunweb,“ zmínil Vašíček. Startovat bude i kontinentální tým Alpecin Fenix s Mathieuem  van  der  Poelem,  cyklistou,  o  kterém  se  říká,  že  je  aktuálně  největší cyklistický talent, což dokazuje na silnici, na horských kolech i v cyklokrosu.

CZECH TOUR je významná sportovní akce mimořádné důležitosti konaná na území České republiky, jediný cyklistický etapový závod v České republice kategorie jedna. Je pořádán od roku 2009 a koná se koná každoročně v srpnu.
Postupem času CZECH TOUR začala mezi cyklistickými závody v Evropě vyčnívat a  s  přibývající  popularitou  byla  trasa  prodlužována.  Dnes  patří  k nejdůležitějším cyklistickým závodům 
v Evropě.  Závod je součástí UCI Europe Tour, což znamená, že soutěžící musí mít licenci UCI (Mezinárodní cyklistické unie).

Letošní trasa CZECH TOUR je 586 km dlouhá s převýšením 9 000 m, je situována do  regionů  Olomouckého, Moravskoslezského,  Pardubického  a  Zlínského  kraje. Trasa je protkaná divácky atraktivními místy, kde se jedou horské a sprintérské prémie, například Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Videlský kříž, Ecce Homo, Pustevny a Bumbálka.

Pořadatelé se navíc chystají i na Závod míru U23, který se pojede v Jeseníkách a Zlatých Horách. Původní červnový termín byl posunut na 3. až 6. září. „Přípravy probíhají, jako kdyby pandemie nebyla. Všechno máme detailně nachystáno. Otázkou bude, jak to bude s národními federacemi a prostupností hranic,“ dodal Vašíček

Autor: 
-rej-