Jeseničtí šachisté nezahálí, hrají na internetu

Pátek, 22.5.2020

Online šachu na internetu se v současnosti věnují zástupci Šachového klubu Jeseník. Mládež rovněž nezahálela a již od března pravidelně každý týden bojuje ne webu lichess.org v tzv. Online Grand Prix (OGP). První cyklus OGP je již za námi. Změřilo v něm své šachové dovednosti celkem 18 mladých nadějí.

OGP se hrálo tempem 15 minut + 3 sekundy na 6 tříhodinových turnajích, a to každou sobotu až do 2. května. Do celkového hodnocení se započítávaly 4 nejlepší výsledky.

V jednotlivých kolech byl nejúspěšnější Martin Valíček, který ovládl 3 turnaje, po vítězství v jednom si připsali Brendon Chen, Gabča Morongová a Bea Březíková. V celkovém pořadí pak zvítězil Martin Valíček před Míšou Gvizdovou a Koljou Haidenkem.

OGP pro mládež nyní pokračuje druhým cyklem. Oba cykly budou vyhodnoceny s poháry a věcnými cenami pro všechny zúčastněné na prvním společném venkovním tréninku v sobotu 30. května.Tréninky pro děti a mládež pak pro zájemce proběhnou ještě v sobotu 6. a 20. června vždy od 9:30 do 12:00 hod. V případě pěkného počasí se bude trénovat částečně před klubovnou a částečně v nedalekém areálu Na Průchodce. Kromě šachu se bude hrát fotbal, florbal apod.

V červnu budou mládež čekat ještě dvě akce, a to krajský přebor družstev starších žáků v klasickém šachu v Cholině a krajský přebor do 10, 12 a 14 let v rapidšachu ve Velkých Losinách. Na začátku července proběhne příměstské soustředění, jehož program bude podobný jako minulý rok včetně sobotního táboráku a nedělního výšlapu.

Soutěže družstev ŠSOK 2019/20, a sice krajského přeboru (KP) a oblastního přeboru (ObP), nebyly dohrány s tím, že pořadí po 9. kole je konečné. Z ObP mají právo postupu do KP ze skupiny sever Řetězárna Česká Ves a jih ŠK Olomouc B. Z krajského přeboru sestupuje s určitostí zatím jenom poslední tým Sigmie Olomouc. To, zda sestoupí z KP i naše áčko, které nakonec skončilo předposlední, není vůbec jisté.

Čtvrteční hrací dny pro dospělé v klubovně se zřejmě budou moci rozběhnout až od 28. května.

 

Autor: 
-rej-