Tenisté mají za sebou první turnaj ve Fenixu

Pátek, 5.6.2020

V tenisovém areálu Fenix Tennis clubu se uskutečnil první tenisový turnaj v roce 2020. Turnaje se zúčastnilo 15 párů a k vidění bylo to nejlepší z okresního tenisu. O tom věděli i diváci kteří od rána až do večera mohutně podporovali své favority a stali se tak nedílnou součástí turnaje.

Turnaj byl rozlosován v pátek večer. Základní skupiny se odehrály ve třech skupinách po 5 párech. Ze skupin postupovaly všechny páry do play off. Nejúspěšnějším párem se stala favorizovaná dvojice Vévoda/ Procházka, která postoupila přímo do čtvrtfinále, zde postoupili přes pár Páral / Koriťák v poměru 6:3 a v následném semifinále porazili Vidnavskou dvojici Janyš / Filgas 6:0. Soupeřem ve finále se stala dvojice Schromm/ Trsťan, která se do play off dostala z poslední pozice ve skupině. Ti nejprve v osmifinále přehráli výborně hrající pár Cyrzyk/ Malý 6:4, ve čtvrtfinále je potom čekala dvojice Kalina Viktor/ Schromm Marek, kterou zdolali v poměru 6:4. V semifinále tato dvojice porazila pár Viterna Marek / Vladimír Korytář.

Finále začínalo v půl 9 večer a na hráčích již byla znát únava, diváci však chtěli vidět kvalitní zápas a dočkali se. Dvojici Trsťan/ Schroom se zlepšovala zápas od zápasu a povedlo se jim dobře začít, rychle získali vedení 3:0 a měli servis k dobru. Rozhodující byl 4. game, kdy Trsťan udržel svoje slabé podání na 4:0, následně se podařilo znovu breaknout Vévodův servis a bylo zaděláno na překvapení. Soupeř se ale nevzdal a snížil suverénně na 2:5. Následoval opět slabší servis Trsťana, který nakonec po 6 shodách udržel servis a mohl se svým kolegou, skvěle hrajícím Tomášem Schroomem, slavit první letošní vítězství. Poděkování patří organizátorům turnaje panu Božanovi Navrátilovi, Lukášovi Navrátilovi a Janu Korejsovi, kteří se o hráče starali jak o vlastní.

Autor: 
Rejdakce