Sedlo je znovu zavřené, zůstane tak do zimy

Pondělí, 20.4.2015

S velmi nepříjemnou komplikací musí počítat motoristé směřující z Jeseníku do Šumperka. Na začátku dubna totiž začala další etapa rekonstrukce silnice přes Červenohorské sedlo.

Cestáři vozovku uzavřeli pro všechna vozidla. V celém kraji je v současné době více než dvacet různých objížděk.

Uzavírka silnice přes Sedlo probíhala už vloni, kdy se cestáři zaměřili hlavně na přípravné práce. Ty chtějí letos dodělat a zhruba v polovině příštího měsíce nastoupí do práce s těžkou technikou. „V plánu je letos provést rekonstrukci na zhruba třech kilometrech trasy. Podrobný harmonogram opravy se aktuálně projednává,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. Oprava důležité dopravní tepny skončí příští rok v listopadu, cena díla je zhruba 250 miliónů korun.

Komplikace pro řidiče

Řidiči osobních aut musí podstoupit objížďku přes Hanušovice, Brannou a Ramzovou. Auta s výškou přes 3,9 metru projedou přes Sobotín, Rýmařov, Bruntál a Vrbno pod Pradědem. Řidiči náklaďáků tak najedou zhruba o padesát kilometrů více, než kdyby jeli přímo přes Sedlo. Spěchat se však nevyplatí, provoz na objízdných trasách si chtějí vzít na mušku dopravní policisté, zaměří se hlavně na dodržování rychlosti. 

Foto: www.opd.cz

Autor: 
(jak)

Komentáře

Dávno měl být pod sedlem tunel. Ale to by se museli místní domluvit, že.