Neziskovky si rozdělí pět miliónů

Pondělí, 4.5.2015

Město Jeseník letos rozdělilo mezi neziskové organizace přes pět miliónů korun. Nejvíc dostane dechový orchestr ZUŠ a fotbalisté.

Zastupitelstvo a rada města odkleply poskytnutí dotací na rok 2015 na činnost neziskových organizací, které pracují s dětmi a mládeží a organizacím v sociální oblasti ve výši 4 261 000 korun. Radnice také rozdělí "malé" granty do 20 tisíc korun pořadatelům sportovních a kulturních akcí a organizátorům dalších projektů, a to v celkové výši 945 400 korun. Město tak letos podpoří neziskové aktivity celkem částkou 5 206 400 korun.

Nejštědřejší byli radní k fotbalistům. Fotbalový klub Jeseník získal na činnost 1 400 000 korun. Částka okolo tří set tisíc korun podpoří činnost společenství křesťanské pomoci Boétheia a Střediska pečovatelské služby Jeseník. 

Co se podpořených akcí týká, tak více než polovinu z celé rozdělené částky 945 400 korun spolkne účast dechové souboru ZUŠ v Šanghaji. Sdružení přátel umění Jeseník, které výlet mladých umělců do Číny koordinuje, získalo od radnice rovný půlmilión. Ostatních 26 pořadatelů si rozdělo částky do 20 tisíc korun, kromě občanského sdružení Zahrada 2000, které získalo na Model komunitní péče v regionu částku 70 tisíc korun a druhou nadstandardní sumu 50 tisíc korun přiklepli radní opět Sdružení přátel umění Jeseník, tentokrát na pořádání oblíbeného Mezinárodního festivalu dechových hudeb.

Foto: www.fotbaljesenik.cz
 

Autor: 
Redakce

Komentáře

Za mega výlet do Číny - tak to Jeseníku hodně pomůže! Prostě jsme to tak rozhdoli a basta. Jesenicko ale potřebuje podporu jiných akcí. Nic proti ZUŠ, ovšem toto placení konšelé přestřelili.

Vyhodit tolik penez, aby se par lidi mohlo napit. Vzdyt se za to mohlo koupit tolik potrebnych veci...