Senior taxi provozují od února technické služby

Středa, 25.1.2017

Jeseničtí senioři starší 75 let budou moci využít od středy příštího týdne při cestě k lékaři, na poštu či na úřady novou službu takzvané senior taxi. Cesta je bude stát 20 korun bez ohledu na vzdálenost, omezena je pouze územím města Jeseníku. Po několika neúspěšných kolech výběrového řízení budou službu nakonec provozovat Technické služby Jeseník.

Službu město zavádí od 1. února, technické služby kvůli tomu koupily jeden vůz, který může převážet i invalidní vozík. "Podmínky definovalo město, služba je určena pro seniory nad 75 let. Zájemci o tyto služby měli a mají možnost se zaregistrovat na odboru městského úřadu, kde dostanou kartičku, která bude jakousi vstupenkou do taxi," řekl ředitel jesenických technických služeb Jaroslav Ryčl.

Senior taxi bude fungovat podobným způsobem jako ve městech, kde už tuto službu provozují. "Zájemci se přihlásí s předstihem na dispečink, který je zařadí do databáze. Důchodce zaplatí nástupní poplatek 20 korun řidiči. Maximální vzdálenost je omezena vzhledem k rozloze města na pět kilometrů. Dopravovat seniory budeme například do zdravotnických zařízení, na radnici či poštu. V rámci jízdy mohou jet až dva lidé, tedy včetně doprovodu. Uvidíme, jaký bude zájem a jak to bude fungovat," uvedl Ryčl.

Autor: 
Jan Staněk