Při požáru domu objevili hasiči ohořelé lidské tělo

Neděle, 26.3.2017

Ohořelé lidské tělo objevili hasiči v sobotu časně ráno při likvidaci požáru staršího rodinného domku v obci Lipová-lázně. 
"Hasiči s požárem bojovali více jak šest hodin," uvedl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák s tím, že celkově hasiči požár zlikvidovali až v sobotu krátce po šesté hodině ranní. Požár byl podle něj ohlášen v pátek krátce před půlnocí. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jeseníku a dobrovolní z Lipové-lázní, Jeseníku, Bělé pod Pradědem a Žulové. Požár byl intenzivní. Při příjezdu první jednotky hasičů již plameny šlehaly i z oken objektu. 

Průzkumná skupina hasičů nalezla ještě v době likvidace požáru v hořících prostorách domu ohořelé torzo těla prozatím neznámé osoby. 

"K místu neštěstí dorazila ze základny v Jeseníku výjezdová skupina Zdravotnické záchranné služby Olomouckéhokraje s lékařem," konstatoval mluvčí. Vzhledem k okolnostem nemohl lékař na místě určit příčinu smrti, byla proto nařízena soudní pitva. Případem se zabývá i policie. 

"Prověřování požáru je na samotném počátku. Právní kvalifikace zatím stanovena nebyla, ta bude určena až na základě provedeného prověřování a zjištěných skutečností," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že zatím není známa ani výše vzniklé škody. 

Později policie potvrdila, že požár měl zakrýt mord, podezřelého muže již kriminalisté zadrželi a uvěznili. Údajně mělo jít o spolubydlícího zavražděného muže.

 

Autor: 
(jas)