Zprávy

Nové vedení kraje na návštěvě Jeseníku. Hejtmanství pomůže vybudovat multifunkční sportoviště

JESENÍK - První cesta nově zvoleného vedení Olomouckého kraje vedla na sever. Hejtman a krajští radní mluvili o problémech a specifikách Jesenicka a Šumperska se zástupci samospráv a školských i zdravotnických zařízení. Sever regionu patří dlouhodobě mezi nejzanedbanější místa v Česku a hejtmanství chce situaci místních obyvatel řešit.

Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová. Foto: olkraj.cz

„Chystáme takzvanou Bruselskou linku – jde o službu, která obcím i organizacím pomůže čerpat finance přímo z Evropské unie na projekty, kterou jsou skutečně potřeba. Na sever regionu půjdou samozřejmě i krajské peníze,“ slíbil během jednání v pátek 13. listopadu Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. 

Hlavním tématem diskuze bylo zdravotnictví

V Jeseníku se zástupci kraje zajímali například o projekt multifunkčního sportoviště s celoročním provozem – to má sloužit žákům zdejších škol i veřejnosti a hejtmanství chce s jeho realizací pomoci. Hlavním tématem diskuze bylo zdravotnictví a situace v jesenické nemocnici. Právě dostupná zdravotní péče je jednou z priorit kraje. A nejen zdravotnictví má být lidem dostupnější.

Na severu vznikne kontaktní krajská kancelář 

V Šumperku vznikne regionální kancelář krajských zastupitelů, kteří pochází ze severní části kraje. Starostové zde získají informace například o dotačních projektech. Záměr vybudovat kontaktní místo na severu kraje potvrdili radní Zdeňka Dvořáková Kocourková, Radim Sršeň a Jan Šafařík. 

„Jsem ráda, že nové krajské vedení zamířilo právě k nám. Přála bych si, aby Jesenicko bylo pro Olomoucký kraj rovnocenným partnerem,“ uvedla Zdeňka Blišťanová, starostka Jeseníku.INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.