Jesenicko už nesmí být Popelka

Středa, 18.10.2017

Četl jsem v novinách, že města, která nemají “svého poslance”, mají problém. Že prý poslanci často hrají malou domů, a tak obce, kde žádný papaláš nebydlí, mají horší přístup třeba k dotacím…

Já vám slibuji, že svou kandidaturu do Sněmovny jako lídr hnutí ANO v Olomouckém kraji beru jako povinnost a odpovědnost vůči všem městům a obcím v našem regionu.

Jsem hejtman a jezdím řešit problémy po celém kraji a nemyslím, že bych na některé jeho části zapomínal. Na začátku funkčního období jsem se dokonce přistihl, že při výběru cest nadržuji odlehlejším částem regionu, abych dohnal to, co předchozí vedení kraje zanedbalo.

"Horské kmeny", tak se myslím posměšně říkávalo obcím na sever od Mohelnice. Šumpersko a Jesenicko byly vždy tak trochu Popelkou. Nehrnuli se tam hejtmani ani dotace.

Já se snažím vidět Olomoucký kraj jako celek. Vše souvisí se vším, když někde něco zanedbáme, časem na to doplatí všichni. Zkrátka a dobře, Olomoucký kraj není zas tak velký, abychom ho dělili na zájmová teritoria jednotlivých politiků podle toho, kdo kde zrovna bydlí.

Bydlím ve Výšovicích, ale můj domov je Olomoucký kraj a všechny jeho obyvatele beru jako sousedy, kterým vždycky nabídnu pomocnou ruku. Starostové i obyvatelé z celého kraje se na mě mohli kdykoliv obrátit a to samé bude platit i dál.

 

Ladislav Okleštěk,
hejtman Olomouckého kraje

 

Zadavatel a zpracovatel: ANO

 

Autor: 
PR