Poslanec Adam Kalous asi zůstane starostou Jeseníku

Sobota, 4.11.2017

Nově zvolený poslanec za hnutí ANO Adam Kalous zřejmě ve funkci starosty Jeseníku setrvá do konce volebního období. Starosta sice po volbách naznačoval, že může z čela radnice odejít, koaliční partneři i vedení jeho hnutí se však podle něj přiklání k tomu, aby ve funkci zůstal, řekl Kalous. Podle něj výzva vedení hnutí ANO, aby poslanci nekumulovali funkce, mířila především na hejtmany. V Olomouckém kraji je to případ hejtmana a poslance Ladislava Oklešťka.

"Obě varianty konzultuji jak s kolegy z hnutí ANO, tak s koaličními partnery na radnici. Většina z nich se přiklání k variantě, abych setrval do konce mandátu a to zejména z toho důvodu, že komunální volby jsou za necelý rok. Pokud by to byly tři roky jako u hejtmanů, byla by situace úplně jiná. Tím, že jsou komunální volby za necelý rok, tak se kloníme k této variantě," uvedl Kalous. Koalici tvoří v Jeseníku hnutí ANO s ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Podle šestatřicetiletého starosty, který byl na čtvrtém místě kandidátky, mířila nedávná výzva šéfa ANO Andreje Babiše proti kumulaci funkcí na hejtmany. "Projednávalo to i předsednictvo hnutí, kde byl projednáván i můj příklad. Já jsem to poté konzultoval i s prvním místopředsedou panem (Jaroslavem) Faltýnkem. Reakce byla taková, že lidé, kteří jsou v regionech, a není to jen můj případ, by měli setrvat ve funkcích až do komunálních voleb," doplnil Kalous.

 

Autor: 
red