Na opravené trati do Jeseníku budou jezdit vlaky rychleji

Středa, 6.12.2017

Rychlejší vlakové spojení mezi Zábřehem a Jeseníkem nabídne cestujícím nový jízdní řád Českých drah na příští rok, který začne platit v neděli 10. prosince. Rozsah dopravy bude podobný jako v jízdním řádu pro letošní rok.

Po provedené modernizaci se cestovní doba mezi Zábřehem na Moravě a Jeseníkem zkrátí přibližně o deset minut. Nově spěšné vlaky tuto trasu urazí za necelou hodinu a půl. Horská železnice do Jeseníku byla opravena loni poté, co první pokus o její rekonstrukci za 750 milionů korun v roce 2015 kvůli chybě dodavatele nevyšel.

Regionální vlaky v Olomouckém kraji ujedou v roce 2018 více než 6,039 milionu vlakových kilometrů. V Olomouckém kraji zůstává rozsah regionální dopravy na srovnatelné úrovni s letošním jízdním řádem. Na některých tratích dochází pouze k drobným úpravám.

České dráhy vypraví na území Olomouckého kraje v pracovní dny průměrně 595 osobních a spěšných vlaků, v sobotu jich bude 459 a v neděli 456. ČD i v nadcházejícím roce zajistí vlakovou dopravu na trati mezi Šumperkem a Kouty nad Desnou včetně odbočky na Sobotín. Trať je ve vlastnictví Svazku obcí Údolí Desné.

 

Autor: 
red