U městského úřadu bude parkoviště pro 60 aut

Pátek, 23.3.2018

V okolí vytížené budovy, kde kromě pracoviště radnice sídlí také úřad práce a Správa sociálního zabezpečení, je nyní parkovacích míst kritický nedostatek. Náklady na vybudování parkoviště jsou odhadovány na zhruba 8,5 milionu korun bez DPH, řekli dnes novinářům zástupci radnice. Stavba by měla být dokončena letos.

Podle mluvčího města Richarda Kapustky mělo být parkoviště původně postaveno jako součást česko-polského projektu, který však nebyl vybrán, město se proti neudělení dotace odvolalo. Nová parkovací místa však chce vybudovat bez ohledu na to, jak s odvoláním dopadne. Radní dnes schválili vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele parkoviště, tendr bude v dubnu. "Nicméně vše připravíme tak, abychom splnili podmínky dotačního titulu a v případě kladného vyřízení odvolání mohli čerpat dotaci," uvedl vedoucí oddělení investic Jiří Uher.

Parkoviště pod Pentagonem, jak se budově města mezi obyvateli říká, je více než potřebné. Nynější parkovací plochy před budovou, kam si lidé mimo jiné jezdí vyřizovat pas, občanský průkaz či na matriku, již kapacitně nestačí. Nedostatek parkovacích míst kritizují i obyvatelé přilehlých ulic. "Navíc v blízkosti je často navštěvovaný městský park, který je také výchozím bodem na nedaleký Křížový vrch a další turisticky atraktivní cíle," dodal mluvčí.

Předpokládanou cenu investice za zhruba 8,5 milionu korun bez DPH může podle zástupců radnice ještě ovlivnit výběrové řízení. Podle mluvčího radnice by parkoviště mělo být vybudováno ještě letos, peníze má město již vyčleněno v rozpočtu.

Autor: 
sta