Jeseník podpoří opravu bazénu v České Vsi

Středa, 25.4.2018

Jesenická radnice se rozhodla podpořit rozsáhlou modernizaci krytého bazénu ve čtyři kilometry vzdálené České Vsi. Město je na finančně náročnou investici přesahující sto milionů připraveno uvolnit ze svého rozpočtu zhruba 11 milionů korun. Rozhodli o tom jeseničtí zastupitelé. Podmínkou je však to, že na obnovu bazénu přispějí všechny obce Sdružení měst a obcí Jesenicka. Podle předsedy sdružení Lubomíra Žmolíka se bude o podpoře jednat.

"Zastupitelé schválili finanční příspěvek 1000 korun na obyvatele, který bude splatný v roce zahájení této investiční akce. Podmínkou je, že na obnovu bazénu přispějí všechny obce Sdružení měst a obcí Jesenicka. Komunální politici v Jeseníku návrh podpořili téměř jednomyslně, z 20 přítomných bylo 19 pro a jeden se zdržel hlasování," uvedl mluvčí radnice v Jeseníku.

Sdružení měst a obcí Jesenicka sdružuje 24 měst a obcí. Podle předsedy organizace a zároveň starosty Lipové-lázní Lubomíra Žmolíka se bude o věci podpory rekonstrukce plovárny mezi starosty teprve jednat.

Krytý bazén v České Vsi, který je jediným pětadvacetimetrovým bazénem v jesenickém okresu, byl vybudován v 70. letech. Nejvíce ho navštěvují lidé z Jeseníku, konají se zde i plavecké kurzy pro děti ze škol a trénují tu například i jeseničtí vodáci.

Autor: 
jas