MIREK ADÁMEK: „Jsem zvyklý dotahovat věci do konce.

Neděle, 30.9.2018

ROZHOVOR
Už více než deset let vede obecně prospěšnou společnost Pontis, která je největším poskytovatelem sociálních služeb v Olomouckém kraji. Mirek Adámek je člověk, který má silný životní příběh. Řadu let pracoval jako kurátor pro mládež a pohyboval se ve vyloučených lokalitách například na Hanušovicku. Teprve v době, kdy se stal tátou malého kluka, dálkově vystudoval vysokou školu, aby si mohl splnit svůj pracovní sen. 

Patří k lidem, kteří mají to štěstí, že už v mladém věku objevili své životní poslání i místo. Mirek Adámek už dlouho pomáhá lidem všech věkových skupin na Šumpersku a Jesenicku. Tomuto regionu chce pomáhat dál a víc, proto se rozhodl letos na podzim kandidovat do Senátu České republiky.

Proč jste se rozhodl kandidovat do Senátu?

Sociální práci se věnuji dvacet let a pořád mě baví. Jde o zkušenosti, které chci předávat dál. Jsem zvyklý dotahovat věci do konce a práci v Senátu vidím jako příležitost pomáhat a měnit věci k lepšímu na celém Šumpersku a Jesenicku tím, že budu mít šanci ovlivňovat rozhodování na celostátní úrovni.

Proč kandidujete právě za hnutí ANO?

Rozhodoval jsem se pečlivě, protože jsem nestraník a nikdy jsem neměl blízko k žádné politické straně. Jsem zvyklý problémy, které mě potkají, řešit pragmaticky, ne s ohledem na politickou příslušnost. Hnutí Ano, které mě vyzvalo, je silné ve městech, krajích i na celostátní úrovni a musím říct, že už teď mi otvírá dveře k tomu, abych pro lidi na Šumpersku a Jesenicku mohl prosazovat věci, které našemu regionu pomohou.

Co například?

Chci zbrzdit odliv lidí z našeho regionu, tak jsem se setkal s hejtmanem Olomouckého kraje a rektorem Univerzity Palackého a inicioval možnost vybudování vysoké školy v Jeseníku, abychom zde mladé lidi nejen udrželi, ale přilákali sem i nové. S vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou jsem zase řešil stavbu zimního stadionu v Jeseníku. S ministryní financí Alenou Schillerovou jsme minulý týden jednali o podpoře neziskových organizací. Za náš region jsem se přimlouval před pár dny také u ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha... Když člověk chce, může udělat pro náš kraj hodně. Škoda, že řada politiků před volbami všude jezdí a slibuje, ale pak skutek utek.

Proč by měli lidi volit do Senátu právě vás?

Myslím, že mou silnou stránkou je věk. Patřil bych k těm mladším senátorům, ale zároveň senátorům, za kterými je skutečná práce a mají zkušenosti. Za další moje silné stránky považuji komunikaci a vstřícnost, umím dávat podporu lidem v těžkých profesních i osobních situacích. Pro náš region mám silné vize a priority, které budu v Praze prosazovat.

Jak se na vaši kandidaturu dívají vaši blízcí?

Mám to štěstí a současně jsem vděčný za to, že mě podporuje moje rodina i mí kolegové. Cítím, že mi věří, že stejně jako dotahuji věci do konce ve své vlastní rodině i v práci, stejně to budu dělat i v Senátu, samozřejmě s pomocí dalších lidí. Člověk nemůže být na život ani na práci sám.

 

 

Fotogalerie: 
Autor: 
Placená reklama