Náměstí zdobí kromě hlavního stromu i 14 menších

Čtvrtek, 6.12.2018

Jesenické náměstí krášlí letos kromě hlavního vánočního stromu také dalších 14 menších. Umístěny jsou kolem radnice. O jejich výzdobu se postaraly děti z místních mateřských školek a žáci z prvních stupňů základních škol. Jeden ze stromů si ozdobí podle vlastního přání i kolemjdoucí. Podobná akce se v režii Místní akční skupiny (MAS) Vincenze Priessnitze pro Jesenicko uskutečnila již loni a sklidila ohlas.

"Na Masarykovo náměstí jsme umístili 14 stromečků, 12 z nich nazdobily děti z mateřinek a prvního stupně základních škol Mikroregionu Jesenicka. Jeden jsme vyzdobili my a ten poslední čtrnáctý je určen pro širokou veřejnost, na který si každý může pověsit vánoční ozdobu či přání," uvedla za organizátory Diana Stiborová. Vánoční stromy darovaly Lesy České republiky, o jejich ekologické zpracování po skončení akce se postarají Technické služby Jeseník.

Masarykovo náměstí dekoruje kromě 14 menších stromků také smrk omorika, který rostl na pozemku města v Bukovicích. Na náměstí byl instalován 19. listopadu. Původně sedmnáctimetrový strom byl zkrácen na 12 metrů. 
    

Autor: 
red