Pod Pentagonem se otevírá nové parkoviště s 56 místy

Čtvrtek, 13.12.2018

V Jeseníku v ulici Karla Čapka bylo otevřeno nové parkoviště s 56 parkovacími místy, které nechala zdejší radnice vybudovat pod takzvaným Pentagonem. Nové parkoviště, které vyřešilo kritický nedostatek míst u jednoho z pracovišť úřadu, přišlo městskou pokladnu na 9,6 milionu korun. Město pokrylo investici dlouhodobým úvěrem.

Stavbaři tuto záchytnou plochu budovali pět měsíců, o zpoplatnění radnice zatím neuvažuje. "Nové parkoviště má kapacitu 56 míst. U budovy takzvaného Pentagonu vznikla čtyři stání pro imobilní s bezbariérovým přístupem do budovy a výtahu," uvedl vedoucí oddělení investic jesenické radnice Jiří Uher. Podotkl, že součástí stavby bylo například vybudování opěrných stěn, nového veřejného osvětlení i chodníku.

Nové parkoviště ocení především lidé, kteří jezdí na městský úřad vyřizovat si občanské a řidičské průkazy, cestovní pasy nebo jiné záležitosti. V budově takzvaného Pentagonu sídlí také pobočky České správy sociálního zabezpečení nebo úřadu práce. Navíc v blízkosti je rovněž hojně navštěvovaný městský park, který je zároveň výchozím bodem na oblíbený Křížový vrch a další turisticky atraktivní cíle ve Smetanových sadech, kde se pořádají kulturní akce.

Dotaci radnice nezískala ani po odvolání, potřebnou investici se nakonec proto rozhodla zaplatit ze svého rozpočtu.

Autor: 
red