Nezaměstanost nejvíc klesla v Jeseníku

Úterý, 11.6.2019

Nezaměstnanost v Olomouckém kraji klesla z dubnových 2,7 procenta na 2,6 procenta v květnu. Práci v regionu na konci května hledalo 11.601 lidí, což je o 630 méně než předchozí měsíc, uvedl dnes Úřad práce ČR. Z pohledu výše podílu nezaměstnaných připadá Olomouckému kraji šestá pozice, vyšší podíl mají kraje Karlovarský, Liberecký, Jihomoravský, Ústecký a Moravskoslezský. Podle Jaroslava Mikšaníka z Úřadu práce v Olomouci je současná hodnota nezaměstnanosti v Olomouckém kraji nejnižší v historii úřadu!

Nezaměstnanost v Olomouckém kraji se nyní rovná celorepublikovému průměru, i tam podle statistik klesla o jednu desetinu procentního bodu. Nezaměstnanost v dubnu klesla ve čtyřech z pěti okresů Olomouckého kraje, na Prostějovsku zůstala procentuálně stejná jako v dubnu, a to dvě procenta. Jde zároveň o nejnižší nezaměstnanost v kraji.

Nejvýrazněji počet lidí bez práce klesl na Jesenicku, kde se nezaměstnanost snížila z dubnových 4,1 procenta na 3,7 procenta. Na Jesenicku je přesto nezaměstnanost nejvyšší v kraji.

Na druhém místě je Přerovsko se 3,2 procenta, v dubnu tam byla nezaměstnanost vyšší o 0,1 procentního bodu. Následuje Šumpersko, kde podíl nezaměstnaných klesl z dubnových 3,1 procenta na 2,9 procenta v květnu. Na Olomoucku se nezaměstnanost v květnu snížila o jednu desetinu procentního bodu na 2,3 procenta. 

Nezaměstnanost v kraji se snižovala už v předchozích měsících. Odborníci očekávají pokles nezaměstnanosti i v následujícím měsíci.

Autor: 
jas