Jeseník vybuduje příští rok v Bukovicích nový skatepark

Úterý, 30.7.2019

Jesenická radnice vybuduje v místní části v Bukovicích nový skatepark. Sportoviště bude určeno pro skateboardisty i jezdce na kolech a koloběžkách. Na jeho konečné podobě se v těchto dnech shodli zástupci města i uživatelé tohoto sportoviště. Stavba areálu by měla začít v příštím roce, půjde o investici za několik milionů korun. Jeseník má nyní skatepark v Šumperské ulici, je však v nevyhovujícím stavu.

"Ve studii se vybíralo ze dvou variant. První byla v menším rozsahu jednoetapová, druhá, s více prvky, zahrnovala tři etapy. Nakonec jsme se všichni shodli včetně městské architektky na druhé variantě. V první etapě by vzniklo sportoviště určené zejména pro skateboardisty, druhá etapa je zaměřena více na bikery a koloběžkáře," uvedl místostarosta města Václav Urban.

Třetí etapu zahrnující zřízení takzvaného bowlu, tedy vyhlazené prohlubně pro předvádění některých triků, nakonec město ze studie vypustí. Důvodem je finanční náročnost a také možnost zachovat plochu pro návštěvníky nejen skateparku, ale také menších kulturních akcí, které by se zde mohly v budoucnu pořádat.

Město nyní čeká projektová dokumentace a vyřizování územního a stavebního povolení. Pokud nenastanou problémy, mohla by výstavba nového skateparku začít podle místostarosty Urbana v létě příštího roku.

Než se postaví nový skatepark v místní části Bukovice, budou muset skateboardisté i koloběžkáři využívat dosavadní sportoviště v Šumperské ulici. Do dokončení nového areálu se město bude snažit v nynějším skateparku zachovat provoz. "Toto místo je hojně navštěvované, proto se nyní zabýváme cenovým rozborem oprav, které by umožnily jeho další provoz," uvedl Roman Štencl, předseda představenstva Technických služeb Jeseník, které mají areál na starosti.

Autor: 
jas