Radnice zvažuje prodej pozemku v centru, aby podpořila stavbu bytů

Pondělí, 2.9.2019

Prodej rozlehlé stavební parcely v centru Jeseníku zvažuje místní radnice, aby tímto způsobem podpořila zatím slabou bytovou výstavbu ve městě. Na pozemku by v případě jeho prodeje developerské společnosti mohl být postaven bytový dům. Případný prodej pozemku bude muset schválit zastupitelstvo. Výstavba bytů na Jesenicku zaostává podle statistik za ostatními okresy v kraji.

Pozemek má rozlohu 3000 metrů čtverečních a je vybaven inženýrskými sítěmi. Má také podle radnice vhodnou polohu, v jeho okolí je veškerá občanská vybavenost.

"Byli jsme na zkušené v Pacově, kde se toto městečko na Vysočině rozhodlo řešit bytovou výstavbu formou spolupráce s developerem. Tato cesta se nám jeví jako přínosná. Jsme ale úplně na začátku, zvažujeme různé varianty řešení tak, aby byly výhodné pro všechny strany," doplnil místostarosta Tomáš Vlazlo (Jeseník srdcem).

V Jeseníku je nyní v různé fázi rozpracováno několik projektů bytové výstavby. Například v lokalitě Luční II bude už brzy k dispozici 14 parcel pro rodinné domy. S těmi se počítá také v Raisově ulici, kde jsou pozemky určeny pro zástavbu bytovými i rodinnými domy. Nejdál je projekt Bydlení Na Pile, který čítá 21 rodinných domů. Do této části města směrem na Rejvíz se bude zanedlouho stěhovat první rodina.

Bytová výstavba v horském okrese Jeseník dlouhodobě výrazně zaostává za ostatními částmi Olomouckého kraje. V prvním pololetí tam byla podle údajů Českého statistického úřadu zahájena stavba 41 bytů, zatímco v celém Olomouckém kraji jich bylo 1214. Nejvíce zahájených bytů statistici od ledna do června evidují na Olomoucku, a to 683.

Autor: 
jas