Jesenická nemocnice loni ošetřila o pětinu víc pacientů

Čtvrtek, 13.2.2020

Jesenická nemocnice loni v ambulancích ošetřila téměř 79.000 pacientů, jejichž počet byl ve srovnání s rokem 2018 zhruba o pětinu vyšší. Vzrostl i počet operovaných pacientů.

"U operací jsme zaznamenali celkový meziroční nárůst o více než desetinu. Nejvíce se rozvíjela ortopedie a také na gynekologii se operovalo více. Operační zákrok u nás loni podstoupilo o 15 procent více žen než v roce 2018," uvedl ředitel Jesenické nemocnice Vítězslav Vavroušek.

Jesenická nemocnice před třemi roky otevřela novou ortopedii a počet pacientů tohoto oddělení se podle Vavrouška také zvyšuje. "V rámci ortopedie jsme loni nově otevřeli pracoviště infusní terapie, kde jsou na infusním stacionáři pacientům doplňovány ambulantně přímo do žíly chybějící látky. Abychom pacientům nabídli větší komfort, přestěhovali jsme vloni pracoviště z hlavní budovy do zrekonstruovaných prostor samostatného objektu Medicentra," podotkl.

Nedávno Jesenická nemocnice zrekonstruovala oddělení šestinedělí a rozšířila tam kapacitu nadstandardních pokojů. Letos plánuje pořídit novou magnetickou rezonancí, takže pacienti už nebudou muset kvůli tomuto vyšetření jezdit do šumperské či krnovské nemocnice. "Pacienty vyšetříme přímo u nás. A otevření nového pracoviště povede i k dalšímu rozšiřování spektra poskytované péče a zkrácení čekacích dob v celém regionu," řekl Vavroušek.

Jesenická nemocnice zajišťuje péči ve spádové oblasti horského regionu s více než 40.000 obyvateli. Zdravotnické zařízení poskytuje lůžkovou i ambulantní péči v základních oborech.
   

Autor: 
jas