Jeseník posvětil stavbu multifunkčního hřiště s ledovou plochou

Pondělí, 24.2.2020

Jeseník bude mít multifunkčního hřiště s ledovou plochou, jeho stavbu posvětili městští zastupitelé. Nové sportoviště bude v Dukelské ulici za městskou sportovní halou. Sportovcům by mělo sloužit ve všech ročních obdobích, v létě by si jej užili florbalisté, volejbalisté či vyznavači in-line hokeje, v zimě by sloužilo bruslařům. Investici je možné rozdělit do několika etap, první z nich vyjde na 16 milionů korun.

Jednotlivé etapy stavby se podle zástupců radnice nepodmiňují. Nejdůležitější má být nultá etapa, ta představuje vybudování samotného sportoviště s technologií chlazení a zřízení nové trafostanice. Pro zázemí hřiště s celoročním provozem se prozatím počítá s využitím prostor fotbalové tribuny, kde kromě sociálního zařízení může najít místo i rolba pro úpravu ledu.

Mezi další etapy se řadí stavba zázemí, případně zastřešení nebo dobudování dalších sportovišť. Provozní náklady, které zahrnují i údržbu, město zatím odhaduje s ohledem na velikost sportoviště o rozměrech 22 krát 45 metrů do 1,5 milionu korun. Do budoucna se město nebrání sportoviště rozšířit, což by uvítali především hokejisté.

Myšlenkou multifunkčního hřiště se vedení Jeseníku intenzivně zabývá od podzimu loňského roku ve spolupráci s místní průmyslovou školou, v jejíž blízkosti má vzniknout. Plánované hřiště v této ulici doplní současné sportoviště. V této části města je sportovcům a široké veřejnosti k dispozici městská sportovní hala, fotbalová hřiště a městské koupaliště s wellness. 

Autor: 
jas