Situace v Jeseníku se začíná obracet

Pátek, 8.5.2020

Tvrdá omezení našich životů se v Jeseníku i na dalších místech našeho okresu zmírňují. Minulý týden mohla znovu otevřít Knihovna Vincence Priessnitze. Prozatím není možné veřejností využívat jejj počítače, ale samotné půjčování knih už opět běží. Knihovna obslouží naráz pouze čtyři čtenáře, kteří si u vchoTvrdá omezení našich životů se v Jeseníku i na dalších místech našeho okresu zmírňují. Minulý týden mohla znovu otevřít Knihovna Vincence Priessnitze. du vydezinfikují ruce a udržují dvoumetrový odstup od ostatních. Hygienická opatření se týkají také samotných knih, které po vrácení jesenickými čtenáři čeká dvoudenní karanténa.

S posledním dubnovým dnem město Jeseník přestalo rozdávat roušky a dezinfekci. Skončil také provoz krizových linek. Senior linka zůstává v provozu pro individuální konzultace.

Otevírají se zákaznická centra i lázně

Společnost ČEZ ve čtvrtek 30. dubna otevřela v Olomouckém kraji svá zákaznická centra a centra smluvních partnerů. V případě Jeseníku jde o společnost Elmont. „Jsme rádi, že naši zákazníci mají opět možnost své požadavky vyřizovat osobně. Rád bych také poděkoval všem našim konzultantům za jejich nasazení. I přes uzavření pracovišť každý den vyřešili zhruba 2200 zákaznických požadavků zaslaných prostřednictvím e-mailů nebo dopisů a některá zákaznická centra se přeměnila v call centra, do kterých jsme mohli přesměrovat část volajících,“ říká Jan Foubík, ředitel pro prodej a obsluhu ČEZ.

Jesenické lázně od včerejška obnovily léčebně rehabilitační péči, prozatím v omezeném režimu. Hotelové a wellness pobyty bez lékařské prohlídky přijdou na řadu později. Klienti budou ubytováni na pokojích po jednom, výjimku tvoří rodinní příslušníci. Provoz v podobném režimu obnovují také Schrothovy léčebné lázně, jejichž areál se sice otevírá pacientům, ale pro veřejnost zůstává uzavřen včetně zámeckého parku.

Autor: 
-red-