Patchworkářky z jesenické Duhy pomohly obětem požárů v Austrálii

Pátek, 8.5.2020

Výrobky v Jeseníku pomáhají až v daleké Austrálii. Místní patchworkářky už v únoru zareagovaly na výzvu ze země sužované velkým množstvím požárů.

„Pomoc spočívá ve zhotovení patchworkových bloků s motivem stromu jako symbolu domova a naděje, což bylo přání našich kolegyň z Austrálie. Ty pak jednotlivé kousky sešijí a vytvoří z nich přikrývky pro lidi, kteří jsou nejvíce postiženi obrovskými požáry,“ vysvětluje smysl této akce Zdeňka Pěkná z patchworkového klubu Střediska volného času Duha Jeseník.

Patchworkářky pomáhají pravidelně

Šest jeho členek vytvořilo během krátké doby patnáct obrazců, přitom každý z nich představuje zhruba dvě až tři hodiny práce. Podobně jako ženy z Jeseníku se zachovaly i jejich kolegyně z Francie, Kanady, USA, Anglie a Itálie.

Patchworkářky z jesenické Duhy se již několikrát zapojily do dobročinnosti, v minulosti třeba vytvořily deku, jež se vydražila za pět tisíc korun. Výtěžek byl pak věnován rodině z našeho okresu, kterou postihla blesková povodeň. Také šily deky pro děti z místního dětského domova a peřinky a háčkované čepice pro miminka z porodnice. „Děláme to z lásky a těší nás, že naše výrobky rozdávají lidem radost,“ uzavírá za klub patchworkářek Duhy Jeseník Zdeňka Pěkná.

Autor: 
-red-