Informační centrum už navštívilo sto tisíc lidí

Sobota, 16.5.2020

Celkem 108 tisíc turistů už navštívilo jesenické informační centrum v Katovně. Drtivá většina, více než 96 tisíc, přitom přijelo z České republiky, zbývající byli cizinci. Vyplývá to ze statistiky za roky 2016 až 2019, které v tiskové zprávě zpracoval mluvčí města Richard Kapustka.

Nejčastěji do Katovny míří občané z Moravskoslezského, Olomouckého, Středočeského a Jihomoravského kraje a z Prahy. Cizinců pocházejících převážně ze zemí sousedících s Českou republikou přijelo 11 768, nejpočetnější skupinu tvořili naši polští sousedé.

„Nejvíce lidí již tradičně přijíždí v období letních prázdnin, a to zejména v srpnu, kdy návštěvnost šplhá na více než 300 turistů za den. V období letní sezony u nás nejvíce uslyšíte češtinu, polštinu, němčinu, angličtinu a slovenštinu,“ uvedl Jan Mrosek, vedoucí oddělení cestovního ruchu Městského úřadu Jeseník.

Méně časté výletníky tvoří Nizozemci, Angličané nebo Irové. V návštěvní knize jsou však pozdravy i od občanů z USA, Mexika či Salvadoru.

„Nejvýznamnější skupinu turistů tvoří rodiny s dětmi, lázeňští hosté, seniorské zájezdy a studenti. Ti k nám jezdí v rámci nejrůznějších studentských projektů nebo jen tak za horským dobrodružstvím,“ dodal Jan Mrosek. Zajímavými návštěvníky jsou také cizinci žijící a pracující v Praze, Brně, Olomouci či Ostravě, kteří svůj volný čas tráví poznáváním atraktivních míst naší země.

Autor: 
-rej-