Krimi

V zahradním domku číhal na hasiče třímetrový krokodýl

KLOPINA – Zatímco na Jesenicku lidé chovají slepice nebo králíky, na Šumpersku krokodýla nilského. Hasiči už odchytávali kdeco, ale tohle ještě nezažili. V pátek 12. března na ně při hašení požáru v Klopině vykoukl třímetrový predátor.

Krokodýl nilský příliš ochoty ke spolupráci neprojevoval. Foto: hzs

„Krokodýl byl odborně odchycen a přemístěn do garáže. Po jeho odchytu pokračovali hasiči v hašení,“ uvedla Lucie Balážová, mluvčí hasičů.   

Třímetrový krokodýl obýval celé přízemí domku a ani navzdory plamenům na tom nemínil cokoli měnit. Zvíře lapili spolupracovníci zoologické zahrady z Olomouce. Neobvyklý domácí mazlíček moc ochoty ke spolupráci neprojevoval – na hasiče syčel a hrozil tlamou plnou ostrých zubů.

Chovatele prověří veterina

Případem se začala zabývat také policie. Otazníky visí například nad tím, zda bylo zvíře chováno v odpovídajících podmínkách. „Protože v České republice není obvyklé chovat třímetrového krokodýla, podáme podnět na krajskou veterinární správu, aby legálnost tohoto chovu prověřila,“ dodala Tereza Neubauerová, mluvčí policie.
INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Ostrov realit