U Dlouhých strání zkolaboval turista. Vrtulník kvůli počasí nepřiletěl

Starší muž zkolaboval v sobotu 22. října u Dlouhých strání v Jeseníkách. Jeho bezvládné tělo objevili turisté odpoledne a okamžitě začali s jeho resuscitací. V té pak pokračovali členové přivolané horské služby.

Série elektrošoků obnovila srdeční činnost turisty a muže se podařilo zachránit. Foto: HS

„Když jsme v krátké době dorazili z naší stanice v Koutech nad Desnou, bezvědomého jsme si převzali a nasadili okamžitě automatizovaný externí defibrilátor,“ uvedl Roman Fišnar, zasahující člen Horské služby Jeseníky. 

Do třetice všeho dobrého

Záchranáři dali muži tři elektrošoky, přičemž ten poslední zabral a obnovil srdeční činnost turisty. Původní plán povolat vrtulník nevyšel, protože na horách v té době panovalo špatné počasí a pilot by přes mlhu nedokázal bezpečně přistát.

„Aby pacient neprochladl, museli jsme se postarat o jeho tepelný komfort. A ten jsme následně museli udržet až do příjezdu sanitky, která muže převezla do nemocnice. Děkujeme turistům, kteří se resuscitace chopili jako první,“ dodal záchranář Fišnar.
INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Agent Real