Celníci měli v uplynulých týdnech napilno. V kraji zaznamenali šest záchytů drog

Metamfetamin (pervitin), marihuanu či tablety s obsahem efedrinu objevili celníci při kontrolách od začátku roku hned v šesti případech. Konkrétně se jednalo o města Šternberk, Olomouc, Přerov, Zábřeh, Mohelnice a také oblast Jesenicka. V jednom z případů celníkům výrazně pomohl i speciálně vycvičený služební pes, který u kontrolované osoby označil přítomnost návykové látky.

300 tablet s obsahem efedrinu z Polska a náčiní k užívání pervitinu zadržela celní hlídka toto pondělí u dvou cestujících ve vlaku na Jesenicku.

Jeden z výraznějších záchytů se odehrál minulý týden na třídě Svobody v Olomouci, kde hlídka zastavila ke kontrole tovární vůz značky BMW. V něm cestovali dva mladíci, přičemž řidič celníkům tvrdil, že pouze vyzvedl na hlavním nádraží známého, který za ním přicestoval na návštěvu z Prahy. Zdánlivě nevinná cesta se ovšem následně změnila v podezření ze spáchání trestného činu. V batohu spolujezdce bylo totiž nalezeno téměř čtvrt kila drogy známé jako marihuana.


Na další zajímavý případ narazila hlídka tento týden v pondělí, a to v osobní železniční dopravě na Jesenicku. Zde bylo u dvou spolucestujících nalezeno téměř 300 kusů tablet s obsahem efedrinu. Cestující celníkům sdělili, že si léky přivezli z Polska na léčbu chřipky. Medicínské prostředky s obsahem efedrinu jsou ovšem hojně zneužívány k výrobě metamfetaminu. To, že měly tablety posloužit právě k tomuto účelu se později potvrdilo, když bylo u cestující nalezeno kapesní pouzdro se sadou injekčních stříkaček.


Cestující se tedy budou nyní zodpovídat z podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za který jim hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná