Kultura

Saudek vystavuje v Olomouci. Průřez mistrovou prací je k vidění ve Vlastivědném muzeu

Světoznámý český fotograf Jan Saudek v květnu oslavil 87 narozeniny a zároveň otevřel výstavu ve Vlastivědném muzeu Olomouc, která představuje průřez mistrovou celoživotní prací. Jeho fotografie s nezaměnitelným rukopisem si mohou zájemci prohlédnout 21. srpna.

Nejčastějším motivem fotografií Jana Saudka je ženské tělo nebo vztah ženy a muže. Foto: vmo

Saudek se věnuje převážně ateliérové fotografii, která je pro jeho dílo stěžejní a známá široké veřejnosti. Nejčastějším předmětem fotografií je žena, ženské tělo a vztah ženy a muže. Na olomoucké výstavě však návštěvníci spatří i méně známou tvorbu raných let, kdy se fotograf zabýval spíše tematikou dětství a rodiny. Může tak návštěvníka překvapit svou jemností.

Součástí výstavy jsou fotky adjustované a kolorované samotným autorem, který tuto techniku používá od roku 1977.

Fotografie jako například Život, Milenci, Hey Joe jsou tituly, které možná běžnému návštěvníkovi nic neřeknou, ale při pohledu na samotné motivy má každý ihned „jasno“. Tato díla již dnes patří mezi ikony světové fotografie. Jan Saudek se může pyšnit řadou ocenění v Čechách i ve světě, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné legie.

VSTUPNÉ:

120 Kč dospělí / 80 Kč senioři nad 65 let / 60 Kč studenti ZŠ, SŠ, VŠ / 290 Kč rodinné vstupné (2+2, 1+3)

Zdarma: děti do 6 let, držitelé ZTP a jejich doprovodINZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Štěpánov hody
INZERCE
Agent Real