Společnost

Jesenicko se snaží mít vodu pod kontrolou

JESENÍK - Právě dnes si lidé po celé Zemi připomínají Světový den vody a u této příležitosti vodohospodáři na Jesenicku zveřejnili pozitivní bilanci péče o vodu. Šetřit drahocennou surovinou je úkol i pro místní VAK.

Když se vodohospodáři pokouší snížit spotřebu vody, úplně nejvíc to v jejich podání znamená rychlé řešení zejména havárií vodovodního řadu. V druhé řadě jde také o dlouhodobé snižování ztrát vody. 

„Jsme hrdí na to, že naše společnost je v tomto úsilí úspěšná a číslo vyjadřující ztrátu vody každoročně klesá. Vloni jsme se dostali na hodnotu 9,2 %," uvedl technický ředitel společnosti Robert Černý. Před deseti lety se vodohospodáři pohybovali  nad hranicí dvaceti procent.

Průměrné ztráty v České republice byly v roce 2018 necelých 15,8 %.

Pro snižování úniku vody z různých mikroprasklin a obtížně identifikovatelných miniporuch je klíčové neustále investování do obnovy a modernizace vodohospodářské infrastruktury, což VAK Jesenicka považuje za jednu ze svých priorit, a to hned vedle dodávky kvalitní pitné vody.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Ostrov realit