Společnost

Zaměstnanci města Jeseník společně darovali krev

JESENÍK - Nemocnice Jeseník dlouhodobě bojuje s nedostatkem krve. Proto se ji při příležitosti Světového dne dárců krve rozhodli podpořit zaměstnanci místní radnice a také strážníci městské policie. Společně darovali krev a rozšířili tak řady svých kolegů, kteří jsou pravidelnými dárci.

„Děkuji všem zaměstnancům, kteří přišli darovat krev. Stejně jako těm, kteří jsou dlouholetými dárci. Jsem ráda, že jsme společně podpořili dobrou věc,“ uvedla starostka města Jeseníku Zdeňka Blišťanová, která se zařadila mezi dárce. 

Dvanáct prvodárců

Nemocnice se s nedostatkem krve potýká dlouhodobě. Navíc nyní se lékaři v regionu postupně vrací k odloženým operacím, proto potřebují ještě větší množství krve. Město Jeseník se obrátilo na své zaměstnance s výzvou, aby rozšířili řady dárců krve. Mnoho z nich reagovalo na výzvu okamžitě. Darovat krev jich přišlo čtrnáct, z nichž dvanáct bylo tolik potřebných prvodárců. 

Darováním krve zachráníte životy

„Vás dárců si velmi vážíme a tímto bychom chtěli poděkovat za všechny pacienty, kterým jste zachránili život,“ uvedla během odběrů Dagmar Adamová, primářka hematologické ambulance.

Odběr krve se provádí na transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Jeseník a.s. Příjem dárců je od 6:30 do 8:30 hodin. Poté následuje samotný odběr krve. S sebou je potřeba mít průkaz totožnosti a kartičku zdravotní pojišťovny.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Štěpánov hody
INZERCE
Agent Real