Společnost

Šantovku provoní benzín. Historické vozy i luxusní novinky zaparkují přímo v obchodním centru

Na jedny z nejstarších automobilů a motocyklů na světě se mohou od 8. až do 29. května těšit návštěvníci Galerie Šantovka v Olomouci. Téměř celý květen je zde věnován motoristickému světu.

Kromě hlavní výstavy nazvané S vůní benzínu, na níž se představí především automobily a motocykly z rané produkce automobilek Škoda a Audi, se mohou lidé těšit i na doprovodný program se soutěžemi nebo sraz luxusních supersportů.

Ve spolupráci s oficiálním dealerem automobilů Škoda a Audi v Olomouci Samohýl Motor se přímo v pasážích Galerie Šantovka představí téměř dvě desítky strojů, z nichž většina jsou veteráni. Vedle nich si ale lidé prohlédnou i nejnovější modely, jako doklad moderního vývoje motorismu.

Zážitky, které si nenechte ujet

Výstava nabídne i takové perličky, jako je L&K Voiturette z roku 1905, Škoda Popular roadster či Horch 951 A Sonderausführung. Chybět samozřejmě nebudou ani poslední modely značek Škoda a Audi. Návštěvníci si prohlédnou i evoluci modelu Škoda Octavia.

„Chci k nám do Šantovky pozvat nejen všechny fanoušky historických automobilů a motocyklové nadšence, ale samozřejmě také stálé návštěvníky, neboť se nám podařilo sehnat extrémně zajímavé kousky z počátků výroby automobilů a motocyklů vůbec. Připravili jsme soutěže a bohatý doprovodný program, který vyvrcholí poslední víkend v květnu, a to si opravdu nesmíte nechat ujet,“ řekla ředitelka obchodního centra Galerie Šantovka Michaela Mitáčková.

Prohlídkou vystavených automobilů a motocyklů ale zábava v Galerii Šantovka rozhodně nekončí. Po celou dobu trvání výstavy se návštěvníci mohou zapojit do soutěže o zajímavé ceny. Stačí nakoupit v některém z obchodů nad 500 korun a vytočit si jednu z mnoha okamžitých výher. Další možnost, jak vyhrát zajímavou cenu, pak nabízí vědomostní kvíz, který prověří znalosti všech návštěvníků z historie obou značek. Vítěz získá zapůjčení vozidla na víkend a další ceny.

A to nejlepší nakonec. V sobotu 28. května se před obchodním centrem uskuteční sraz nablýskaných supersportů, které tu budou také na několik hodin vystaveny. Poté společně vyrazí na spanilou jízdu centrem Olomouce a opět se vrátí zpět ke Galerii Šantovka. Mezi dvacítkou luxusních automobilů nebudou chybět například vozy značek Porsche, Lamborghini nebo Ferarri.

Podrobný program najdou zájemci na www.santovka.cz.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Ostrov realit
INZERCE
Agent Real