Prckové z Lipové i lázní dostali od Ježíška nové hřiště

Poslední Oranžové hřiště v roce 2022 se otevřelo v srdci Jeseníků. Radostné chvíle si na něm užijí malí pacienti Schrothových léčebných lázní i děti z obce Lipová-lázně. Ta hřiště vybudovala s podporou Nadace ČEZ, která obci přispěla 850 000 korun.

Nové hřiště už slouží dětem. Foto: ČEZ

„Dětské hřiště jsme se rozhodli vybudovat v lokalitě, kde podobné zařízení chybí. V okolí je mnoho rodinných domů, kde bydlí rodiče s malými dětmi, atrakce budou sloužit i návštěvníkům zdejších lázní, kam jezdí malí pacienti,“ řekl starosta obce Lipová-lázně Vladimír Šantrůček. Na pozemcích, kde Oranžové hřiště vzniklo, už v minulosti hřiště pro děti bylo, po jeho zániku ale plocha zůstala dlouhé roky zanedbaná a bez užitku.

První hřiště na pravém břehu

Při pohledu do mapy je zřejmé, že jde o první dětské hřiště na pravé straně potoka Staříč, tedy v lokalitě, kde leží vyhlášené lázně. Ty byly od roku 2013 zavřené, než v nich noví vlastníci v roce 2017 obnovili provoz a začali investovat do jejich modernizace. „Od znovuotevření lázní se snažíme o propojení života lázeňských hostů, místních občanů i turistů. Proto nás možnost vybudování Oranžového hřiště v blízkosti lázní velmi potěšila,“ dodal jeden z jednatelů Schrothových léčebných lázní Petr Berkovec.

Nadace ČEZ je největší firemní nadací v republice, letos si připomněla 20 let své existence. "Jedním z našich významných nadačních programů je podpora sportování a budování Oranžových hřišť, kterých s přispěním nadace vzniklo už přibližně 650," připomněl mluvčí energetiků Vladislav Sobol. 

INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
CBA
INZERCE
Rockový ples Olomouc