Zprávy

Město řeší otázku dostupného družstevního bydlení

JESENÍK - Nabídka bydlení je pro každé město zásadní, a proto chce i jesenická radnice zajistit pro své obyvatele dostupné byty. Město nyní chystá druhou změnu územního plánu, která by měla vytvořit příležitosti pro výstavbu.

„Dostupné družstevní bydlení je cenově přívětivé bydlení určené zejména pro rodiny, které mají potíže se získáním vlastního bydlení. Na byty budou moci dosáhnout pouze osoby s trvalým pobytem ve městě,“ uvedla Zdeňka Blišťanová, starostka města Jeseník.

Pravidla určí město

Členy družstva by měli být lidé, kteří nevlastní jinou nemovitost, plánují v bytě dlouhodobě žít a vzdají se možnosti byt pronajímat. Podmínky, za kterých je možno dosáhnout na družstevní bydlení ovlivní i město, a to jako jeden ze zakládajících členů družstva. „Samozřejmě nechceme, aby byly byty rozprodány jako investiční, ale aby sloužily našim občanům k trvalému bydlení. Proto jdeme cestou dostupného družstevního bydlení, kde pravidla družstva bude určovat město. To si stanoví, kdo se může stát družstevníkem, tedy kdo bude v domě bydlet,“ dodal Tomáš Vlazlo, místostarosta města Jeseník. 

Bydlení je priorita

Důležitost potřeby bydlení zejména u mladých lidí potvrdily také výsledky dotazníkového šetření Místní akční skupiny Vincenze Priessnitze pro Jesenicko, o.p.s. Potřeba bydlet se ukázala jako priorita.

Lokalita vytipovaná pro dostupné družstevní bydlení je území navazující na sídliště Dukelská a 9. května. Podle platného územního plánu je zde možné stavět bytové domy v otevřené zástavbě s maximální podlažností respektující výšku okolní zástavby. Výhodou je, že v této lokalitě je připravena veškerá technická infrastruktura.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná