Zprávy

Jesenicko má další opravenou silnici. Tentokrát prokoukla trasa u hranice s Moravskoslezským krajem

Řidičům už slouží nový osmikilometrový úsek silnice II/450 na Jesenicku, jehož rekonstrukce trvala dva roky. Opravou za necelých osmdesát miliónů korun prošla komunikace od Bělé pod Pradědem přes Domašov a Bělou až po hranici s Moravskoslezským krajem.

„Část nákladů pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Další peníze investoval Olomoucký kraj a správa silnic. Výsledkem je opravená komunikace, po které se řidiči dostanou směrem na Vidly.

Technologie opravy vozovky byla navržená s ohledem na její dopravní zatížení, celkové stáří a finanční efektivitu nákladů. Stavební firma sanovala neúnosné konstrukční vrstvy, provedla spojovací postřik a pokládku obrusné vrstvy. V rámci projektu bylo opraveno nebo nově vybudováno několik propustků. Nechybí ani nové vodorovné dopravní značení.

Stavební práce zkomplikovala povodeň

„Rekonstrukci letos v červenci zkomplikovala blesková povodeň. Voda z říčky Bělá poškodila opěrnou zídku a způsobila zátrž na opravované silnici. Vše se nám ale podařilo opravit a silnice tak mohla být otevřená v plánovaném termínu,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty