Zprávy

FOTO: Pilot podlétl lávku v Dolní Moravě. Manévr několikrát zopakoval

Visutá lávka v Dolní Moravě má za sebou další rekord! Teď už není jen nejdelší na světě, ale je také prvním takovýmto objektem v Česku, který podletěl speciální akrobatický letoun. Mistrovský kousek předvedl pilot Martin Šonka. Podívejte se na fotky.

"Myslím, že to bylo poprvé, kdy někdo létal podobnou akrobacii okolo takové stavby," uvedl po úspěšných podletech pilot Martin Šonka. Foto: Kuba Zeman

„Pod mostem jsem létal mnohokrát a na různých místech, ale u nás ještě ne. Je to vůbec poprvé, co se podařilo získat povolení na takový podlet v Česku. Jde o nejdelší visutou lávku na světě, která si o to říkala," uvedl Šonka. 

Podlet ozdobily akrobatické figury

Most měří přes sedm set metrů a visí skoro sto metrů nad zemí. Nachází se v údolí, což pilotáž akrobatického letounu nejvíce stěžovalo. Šonka podletěl ocelovou konstrukci několikrát za sebou a pro diváky ještě přidal pár akrobatických figur.

„Povedlo se mi udělat tři loopingy za sebou. Myslím, že to bylo poprvé, kdy někdo létal podobnou akrobacii okolo takové stavby," dodal pilot Šonka.

Bez povolení úřadů letci podobné kousky předvádět nesmí. Jinak se jedná o leteckou nekázeň, za kterou pilotům hrozí pokuty i odebrání pilotní licence.
INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Štěpánov hody
INZERCE
Agent Real