Krimi

FOTO: Pálení trávy se zvrhlo. Hasiči hlásí nový rekord v počtu požárů

O víkendu hasiči nestíhali plnit cisterny. V Olomouckém kraji totiž došlo k pětadvaceti požárům, které zapříčinili lidé při vypalování trávy. Hořelo i na Jesenicku. Záchranné jednotky vyjížděly například ve Zlatých Horách k požáru trávy a porostu v lese. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Podívejte se na fotky.

Pětadvacet požárů za víkend je nový rekord v Olomouckém kraji. Foto: archiv

„U několika událostí jsme dokonce museli řešit rozšíření plamenů na zahradní stavby a chaty. Velké množství těchto zásahů váže mnoho našich jednotek, které musely v jednu chvíli řešit i několik požárů najednou,“ uvedla Lucie Balážová, mluvčí hasičů.  

Pálení trávy je nezákonné

Běžně hasiči o víkendech vyjíždí ke třem požárům. Pětadvacet za sobotu a neděli je zatím rekord. Přitom pálení trávy je v Česku zakázané, a to hned třemi zákony.

„Pálení trávy zakazuje zákon o požární ochraně, dále zákon o ochraně přírody a krajiny a do třetice zákon o myslivosti ve znění pozdějších předpisů,“ dodala Balážová. Za porušení právních norem hrozí lidem tučné pokuty.

Fotografie z víkendových zásahů hasičů:
INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Ostrov realit
INZERCE
Agent Real