Zprávy

Elektromobily nejčastě „tankují“ i u Kauflandu v Jeseníku

KRAJ - O více než 33 procent vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně objem elektřiny odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic. Jak uvedl mluvčí ČEZ Vladislav Sobol, dobíjení elektromobilů roste i přes pandemická omezení, která se dotýkají i cestování. V Olomouckém kraji řidiči od ledna do března nejčastěji dobíjeli u provozovny u McDonald’s v OC Haná, mimo krajskou metropoli se těší stále vyšší oblibě vloni otevřená stanice u Kauflandu v Jeseníku.

Nejoblíbenější dobíjecí stanice pro elektromobily stojí u McDonald’s v Olomouci. Foto: -red-

Jesenická "čerpací stanice" pro elektromobily skončila v rámci celého kraje na čtvrtém místě, a to z hlediska počtu dodaných kWh. Přesně to bylo 3009. "Celkově v Jeseníku došlo ke stovce odběrů," dodal Vladislav Sobol.

„Služby pro elektromobilisty se v Jeseníkách rychle zlepšují, na čemž se výrazně podílí ČEZ. Vloni instaloval rychlodobíječky v Jeseníku a Bruntále, takže teď se nikdo nemusí obávat vyrazit s elektromobilem do Jeseníků na dovolenou,“ říká propagátor elektromobility a pořadatel spanilých jízd elektromobilů po regionu s názvem eJantarová cesta Milan Rajchl. Letošní hromadnou cestu několika desítek elektromobilů chystá na poslední květnovou sobotu na trase Ostrava – Štramberk.

V Česku jezdí 6000 elektromobilů a další rychle přibývají

„Vliv pandemie samozřejmě pozorujeme i v našem sektoru, ale rozvoj elektromobility má přesto vyšší dynamiku a my mu rozšiřováním našich služeb jdeme naproti. Od začátku pandemie jsme spustili novou zákaznickou aplikaci, postavili dalších víc než 80 stanic a nabízíme možnost dobití v lokalitách skutečně po celé České republice,“ říká manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík.

V České republice je aktuálně registrováno více než 6000 elektromobilů, z toho přes 3300 jich přibylo v loňském roce. Odhady dalšího vývoje hovoří o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná