Zprávy

Stanaři zakládají další buňky. A budou v tom pokračovat

OKRES – Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) rozšiřují svoji členskou základnu a síť organizací, které straníky sdružují. Nově mají oblastní sdružení pro Jesenicko, Šumpersko a Přerovsko.

Úspěšný starosta Mikulovic Roman Šťastný byl zvolen předsedou oblastního sdružení hnutí STAN pro Jesenicko.

Podle členů Starostů a nezávislých spočívá síla hnutí především v široké základně členek, členů a registrovaných příznivců v celém Olomouckém kraji. Příkladem může být město Jeseník a Jesenicko, kde od roku 2009 starostové spolupracují a nyní se spojili do oblastního sdružení pod vedením krajského zastupitele Romana Šťastného, starosty Mikulovic.

V kraji má STAN už čtyři oblastní sdružení

“Známe se tady na severu dlouhá léta, pomáháme si a doufám, že jako hnutí v tomto kraji porosteme,” uvedl Šťastný. Místopředsedou byl zvolen starosta obce Česká Ves Petr Mudra a v předsednictvu bude pracovat také Václav Urban, místostarosta města Jeseník.

Okresní sdružení pro Šumpersko povede Radim Sršeň, starosta Dolních Studének a krajský radní. Stranickou pobočku pro Přerovsko dostal na starosti Radek Brázda z Troubek.

STAN má tak k aktuálnímu datu v Olomouckém kraji čtyři oblastní sdružení. Postupně jich má být šest.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty