Zprávy

Polští stavaři dostali za rozhlednu na Králickém Sněžníku pokutu

OKRES – Polská firma, která na vrcholu Králického Sněžníku staví novou rozhlednu, porušila podmínky, za kterých jim byla realizace stavby v přísně chráněné části hor povolena. Podle aktuálních informací Šumperského Reje za to dostala pokutu. K zastavení stavby, jak požadovali ochránci přírody, ale nedošlo.

Stavba rozhledny vyvolala bouři nevole hlavně mezi ochránci přírody. Foto: Společnost přátel Jeseníků

„Co se týče jednotlivých prohřešků, jednalo se zejména o nedodržování povolení při pohybu těžké techniky či využívání čtyřkolky pro dopravu zaměstnanců na staveniště,“ uvedl Vilém Frček, mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj. 

Výši pokuty úřady nesdělily 

Komise, která na podnět ochránců přírody posuzovala počínání polských stavařů, zasedala v Olomouci na začátku září. Redakce Šumperského Reje se snažila zjistit podrobnosti o výši uložených pokut, konkrétní informace ale nedostala.

„Pokuty udělily polské správní orgány, konkrétně Lesní stráž. Výše sankcí vychází z jejich správního sazebníku,“ dodal Frček.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty