Zprávy

Do Jeseníku přijedou na konferenci odborníci na regionální rozvoj, podnikání i vzdělávání

Jesenicko dostane ve čtvrtek 25. listopadu velkou dávku inspirace, kterou na konferenci positivJE festival přiveze třináct odborníků. Účast potvrdili zástupci společností Škoda Auto, Google, Ministerstva pro místní rozvoj nebo SCIOškoly. Vystupující nabídnou své znalosti a zkušenosti v oblastech klíčových pro rozvoj regionu místním lídrům. V sále Kina Pohoda se bude debatovat se starosty a zastupiteli, podnikateli a zaměstnavateli, a také s řediteli škol a pedagogy.

PositivJE festival se poprvé uskutečnil vloni na podzim. Foto: archiv

"Když nevíš, zeptej se chytřejšího," tak zní nosná myšlenka celodenní konference positivJE FESTIVAL 2021, kterou ve čtvrtek 25. listopadu hostí jesenické kino. Ve třech diskusních panelech se budou experti zabývat třemi klíčovými oblastmi – regionálním rozvojem, úrovní podnikatelského sektoru a kvalitou vzdělávání, to vše s jasným akcentem na Jesenicko. 

Špičkově obsazený diskusní panel Smart region zdejším starostům a zastupitelům naznačí směry, jakými se mají vydat, pakliže ze svých měst a obcí chtějí dělat atraktivnější místa k žití. Inspirovat je k meziobecní spolupráci přijede ředitel Institutu veřejné správy Filip Hrůza. Doporučení, jak na chytře vedený regionální rozvoj, nabídne vědecký pracovník Univerzity Karlovy a spolupracovník Ministerstva pro místní rozvoj Viktor Květoň. Přenést svou zkušenost s úspěšnou neziskovkou koordinující občanskou společnost a veřejnou správu ku prospěchu rozvoje území zkusí zakladatel Agentury pro rozvoj Broumovska Jan Školník. A naprosto konkrétní projekt – energeticky soběstačnou obec Kněžice, představí její starosta Milan Kazda.

Pohled na výzvy Jesenicka

Druhý panel Inovativní byznys bude zasvěcen transformaci zdejšího hospodářství. Pro všechny živnostníky, malé i střední firmy, ale i pro velké zaměstnavatele, se o svůj pohled na výzvy Jesenicka podělí podnikatel a investor Jiří Hlavenka, manažerka inovací a průmyslu 4.0 ve Škoda Auto Jana Polášek Filová, manažer Inovačního centra Olomouckého kraje Tomáš Dostál a ze společnosti Google vystoupí odborník na digitální transformaci Petr Houzar.

Nad tím, jak dostat do škol na Jesenicku inovativní formy vzdělávání, se ve třetím panelu Moderní vzdělávání zamyslí hned pětice odborníků. Své zkušenosti nabídnou ředitel pražského přírodního gymnázia František Tichý a ředitel Expediční střední SCIOškoly Martin Pietraszek. Těm budou sekundovat Bob Kartous z Pražského inovačního institutu, zakladatel Education.cz Tomáš Jízdný, jehož firma se zabývá vysíláním českých studentů do zahraničí a přínosné budou i jeho zkušenosti se soukromou Střední pedagogickou školou Futurum, na jejímž chodu se podílí. Pětici diskutérů doplní Petr Vítek. Ten se z pozice člena představenstva Nadace České spořitelny zaměřuje na podporu vzdělávacích aktivit po celém Česku.

Zakladatel platformy positivJE Kamil Kavka neočekává, že konference změní Jesenicko. PositivJE festival jen místním lídrům nabídne jistou dávku inspirace, která jim může pomoci ze svých pozic starostů, ředitelů a majitelů dělat okres Jeseník lepším místem pro život. Hlavní organizátor k tomu doplňuje: „Síla tohoto setkání kromě tří 90 minutových debat tkví i v tom, že po skončení panelů zůstanou jeho aktéři k dispozici účastníkům konference a všichni asi tušíme, že právě možnost osobního setkání může být tou největší přidanou hodnotou akce.“

Vstupenky jsou stále v prodeji, do každé z panelových diskusí je k dispozici pouze 100 míst.


PROGRAM

09:00 – 11:30

SMART REGION: Hrůza | Květoň | Kazda | Školník

Konference pro starosty, radní, zastupitele a aktivní občany.

11:30 – 14:30

INOVATIVNÍ BYZNYS: Hlavenka | Filová | Dostál | Houzar

Konference pro živnostníky, malé i velké firmy a vedoucí pracovníky.

14:30 – 17:00

MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ: Kartous | Vítek | Jízdný | Tichý | Pietraszek

Konference pro ředitele škol, pedagogy a místní aktéry ve vzdělávání.

17:00 – 19:30

6 PŘÍBĚHŮ Z JESENICKA:

Bláhová | Květoň | Ambrozy | Kvita | Hefka | Nováková

Inspirativní přednášky šesti zajímavých lidí z Jesenicka.

19:30 – 00:00

FILM Martin Chromek & AFTER PARTY dj Ivo Petřkovský
INZERCE
Radio Haná Benzín zdarma Radio Haná Benzín zdarma

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty