Nemocnice provedla díky digitálním rentgenovým snímkům téměř 30 000 vyšetření

Plynulost a celkové zrychlení diagnostického procesu si pochvalují pracovníci radiodiagnostického oddělení Nemocnice Jeseník. Špitál spustil ostrý provoz digitálních rentgenových snímků v září 2020 a do dnešního dne provedl téměř 30 000 vyšetření.

„Přístroj nám pomáhá při konzultaci s vyššími pracovišti nebo potřebě sdílení obrazové dokumentace mezi zdravotnickými zařízeními. Před digitalizací jsme měli jen omezené možnosti sdílení CT dokumentace, což bylo v posledních letech již zcela nedostatečné,“ uvedla primářka radiodiagnostického oddělení Jana Vašíčková. 

Digitalizace přinesla obrovské zrychlení celého diagnostického procesu. Ze dne na den eliminovala množství časově i fyzicky náročných činností, souvisejících se systémem „mokrého“ zpracování rentgenových snímků a jejich archivací. „Radiologičtí asistenti se mohou plně věnovat odborné činnosti. Nemusí šplhat po žebřících v archivu, vyhledávat, zakládat a přenášet ručně velké množství rentgenových snímků nebo posílat obrazovou dokumentaci poštou či sanitkou,“ chválí si Vašíčková.

Nemocnici skončily také narůstající problémy s nákupem filmů, chemie a s likvidací nebezpečného odpadu.

Nejčastěji rentgen snímá ruce a nohy 

Novinkou, se zcela zásadním přínosem, je pro nemocnici také přenos obrazové dokumentace a připojeného RTG popisu praktickým lékařům a dalším ambulantním specialistům v jesenickém regionu i mimo něj. „Zpočátku jsme bojovali s nepochopením a neochotou některých externích lékařů připojit se zdarma do archivačního systému. Nyní mohou mít k dispozici výsledek rentgenového vyšetření i s popisem dříve, než se jim pacient vrátí do ordinace,“ pokračuje primářka Vašíčková.  

Nejčastějšími rentgenovanými částmi těla v jesenické nemocnici jsou končetiny, tedy ruce a nohy. Dále pak plíce a velké klouby jako jsou kyčle nebo kolena.




INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
Radiotalent Radia Haná