Zprávy

Co nového schválilo Zastupitelstvo města v Jeseníku?

V červnu zasedli jeseničtí zastupitelé, aby projednali, schválili nebo vzali na vědomí řadu bodů. Například odsouhlasili další peníze na provoz krytého bazénu v České Vsi nebo zveřejnili záměr prodeje hotelu Slovan.

Radnice se chce zbavit hotelu Slovan, který stojí na Masarykově náměstí v Jeseníku. Foto: archiv

Hřiště dostane nový povrch

Zastupitelstvo schválilo rekonstrukci umělého povrchu fotbalového hřiště, který je nezbytný pro pořádání zápasů, soutěží a tréninku dětí a fotbalové mládeže. Stávající umělá tráva je za hranicí životnosti a bez atestace trávníku by fotbalový klub přišel o statut sportovního centra mládeže.

Milion navíc pro sportovce

Zastupitelstvo schválilo milionové navýšení finančních prostředků na podporu činnosti sportovních organizací pracujících s dětmi a mládeží. Důvodem zvýšení dotace je její dlouholetá stagnace oproti neustále rostoucím cenám nájmů, energií, pohonných hmot, ale i cen sportovního spotřebního materiálu, startovného atd. Město chce tímto krokem zamezit situaci, kdy by sportovní kluby musely kvůli nedostatku financí redukovat svou činnost.

Jeseník pomůže s financováním bazénu

Schválena byla také další dotace na celoroční činnost krytého bazénu v České Vsi, který využívají jesenické základní školy pro výuku plavání nebo kondiční plavci.

Dohoda s bytovým družstvem

Zastupitelé schválili uzavření dohody o narovnání s Bytovým družstvem Jeseník. Po dvaceti letech tak přejdou majetková práva k budovám a pozemkům na družstevníky bydlící v bytových domech na Křížkovského ulici.

Hotel Slovan je k mání

Zastupitelstvo schválilo zveřejnění záměru prodeje hotelu Slovan. Prodej však bude mít několik podmínek, například kupní cena musí být minimálně 32 700 000 Kč, kupující musí provozovat nemovitost jako hotel, a to po dobu minimálně deseti let, nesmí být dlužníkem města nebo mít daňové nedoplatky a aj.

Město chce opravit Alžbětin pramen

Město smění pozemky v Seči u Jeseníka a Širokém Brodě s olomouckým Arcibiskupstvím za pozemek, jehož součástí je také Alžbětin pramen. Směnou pozemků se město stane vlastníkem pozemku na ulici Josefa Hory, což mu umožní opravit okolí pramene.

Strážníkům pomůže čtyřnohý parťák

Zastupitelstvo schválilo vyčlenění finančních prostředků na pořízení služebního psa pro výkon hlídkové služby jesenické městské policie. Už brzy se tak bude v ulicích města pohybovat strážník psovod v doprovodu svého nového psího parťáka. Německý ovčák s výcvikem bude hrát významnou roli při zákrocích v místech, kde často dochází k výtržnostem, protiprávnímu jednání či rvačkám.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Ostrov realit
INZERCE
Agent Real