Zprávy

Prckové z Jeseníku dostali na prázdniny nové hřiště

Ještě nedávno musely dětem z jesenického sídliště stačit k jejich hrám staré sušáky na prádlo, které jejich rodiče čas od času doplnili o podomácku vyrobenou houpačku. Radní se proto rozhodli prostranství mezi paneláky u ZŠ Nábřežní vybavit moderními a bezpečnými herními prvky i se zázemím pro dospělé. Na nové hřiště přispěla městu 440 tisíc korun Nadace ČEZ.

Nové moderní prvky na hřišti výrazně zvýší bezpečnost dětí, těší starostku Zdeňku Blišťanovou. Foto: čez

„Mám radost, že se nabídka volnočasových a sportovních aktivit pro děti z Nábřežní podařila rozšířit ještě před prázdninami. Nejvíce mě však těší, že nové moderní herní prvky výrazně zvýší bezpečnost dětí,“ řekla starostka Zdeňka Blišťanová, která o zlepšení volnočasových možností i sportování dětí jako bývalá ředitelka školy usiluje dlouhodobě.

Prim hrají přírodní materiály

"Odborníci navrhli nové hřiště tak, aby jednotlivé prvky rozvíjely pohybové, balanční i kreativní schopnosti dětí, areál zároveň nabízí adrenalinové aktivity i místa pro relaxaci. Zaujme především použitím přírodních materiálů, ze kterých jsou pískoviště, houpačky, houpací koníci i skluzavka vyrobeny," doplnil za energitiky Vladislav Sobol.  

Vedení města se snaží do sportování a aktivního trávení volného času dětí investovat dlouhodobě – kromě mnoha dětských hřišť vybudovalo například multifunkční sportovní hřiště s ledovou plochou. „Sehnat finance na podobné investice je v dnešní době stále náročnější, proto velmi děkuji Nadaci ČEZ, že nám s rozšířením nabídky pro volný čas dětí pomohla,“ dodala Zdeňka Blišťanová.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Štěpánov hody
INZERCE
Agent Real