Zprávy

V Jeseníkách cvičili záchranáři ze Slovenska

Mezinárodní cvičení české a slovenské horské služby proběhlo v uplynulých dnech v Jeseníkách. Týmy se soustředily na použití slaňovací techniky a nacvičovaly záchranu osob z těžko přístupného terénu.

Záchranu osob pomocí lan nacvičovali záchranáři na Rabštejně. Foto: HS

„Část cvičení proběhla v lokalitě Rabštejn, kde slovenští záchranáři prezentovali techniku záchrany pomocí lan a speciálních zdravotních nosítek,“ uvedl Pavel Horský z Horské služby ČR. 

Rabštejn slouží coby výcviková lokalita horských záchranářů pravidelně. Nabízí totiž ideální lezecké podmínky, zároveň je místem, kde v minulosti k několika vážným zraněním turistů došlo.

Stovky úrazů

Aktuálně jsou záchranáři zaměstnáni spíše drobnějšímu úrazy na horách, což se týká hlavně cyklistů. Cyklistická přilba je podle horské služby základním bezpečnostním prvkem, který by si kolaři měli do hor brát.

Počet zraněných turistů v Jeseníkách je během této letní sezóny vysoký. Nemocnice Jeseník jen během prvního prázdninového týdne ošetřila stovky úrazů.

Více se o tom dočtete ZDE.  INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Štěpánov hody
INZERCE
Agent Real