Sport

Ladislav Krobot se dočkal premiéry v první lize proti Plzni

Pátek, 12.6.2020

Po Petru Ševčíkovi má FK Jeseník druhého aktivně hrajícího fotbalistu v nejvyšší domácí soutěži. Jesenický rodák a odchovanec FK Jeseník Ladislav Krobot nastoupil v dresu FK Mladá Boleslav do utkání v Plzni a jako střídající hráč odehrál celý druhý poločas.

Po debaklu přišla remíza

Historii zápasu sice příliš neovlivnil (Plzeň zvítězila jasně 7:1), ale je to důležitý posun v kariéře devatenáctiletého hráče, který v Mladé Boleslavi hostuje ze Slavie.

Napodruhé už Krobot v boleslavském dresu dosáhl na bod, když Středočeši remizovali se Zlínem 1:1. „Nastoupila řada mladých hráčů a zvládli to sympaticky,“ hodnotil boleslavský trenér Jozef Weber i jesenického reprezentanta.

Karatisté se připravují na restart sezóny, brzy je čeká krajský přebor

Pátek, 12.6.2020

Po nucené přestávce zaviněné pandemií koronaviru se naplno rozběhla příprava sportovců Karate klubu Jeseník na zbývající část úspěšně zahájené sezony. Kalendář soutěží začal již v lednu a vrcholem sezony je prosincové mistrovství republiky. Jeseničtí karatisté jsou úspěšnými účastníky nejen domácích, ale i zahraničních turnajů. Nabídkový program turnajů je pestrý, od tzv. Malých cen, krajských přeborů, národních pohárů, zahraničních soutěží až po vrchol sezony a tím je právě mistrovství republiky. Postup na „republiku“ není jednoduchý, podmínkou je umístění na nominačních turnajích a konkurence je veliká.

Barevné pásky jako odměna za snahu a dovednosti

Tenisté mají za sebou první turnaj ve Fenixu

Pátek, 5.6.2020

V tenisovém areálu Fenix Tennis clubu se uskutečnil první tenisový turnaj v roce 2020. Turnaje se zúčastnilo 15 párů a k vidění bylo to nejlepší z okresního tenisu. O tom věděli i diváci kteří od rána až do večera mohutně podporovali své favority a stali se tak nedílnou součástí turnaje.

Odchovanec místního fotbalu rozhodl o výhře Slavie

Úterý, 2.6.2020

Vítězně vstoupili do první ligy fotbalisté Slavie, když vyhráli v Mladé Boleslavi 1:0. O jediný gól se postaral odchovanec jesenického fotbalu Petr Ševčík.

Jan Bořil vyslal na levé straně vpřed Nica Stancia, který krásným centrem našel neomylně hlavu Petra Ševčíka a ten přesnou hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci.

„Je důležité, že jsme navázali na výkon se Spartou, bylo to od nás trochu podobné utkání. Dopředu jsme nevěděli, jak na tom mužstvo po pauze bude, a proti Boleslavi jsme udělali první důležitý krok. Viděl jsem na hřišti spoustu věcí z podzimu i minulé sezony, byl to úplně odlišný výkon od toho, jak jsme se prezentovali v těch třech předchozích jarních zápasech,“ hodnotil zápas trenér sešívaných Jindřich Trpišovský.

Jeseničtí fotbalisté už trénují a plánují svoje zápasy

Pátek, 29.5.2020

K tréninkům se opět vrátili fotbalisté FK Jeseník. Nižší soutěže sice byly ukončeny, ale především mládež se chystá na zápasy. „Děti byly hodně natěšené na fotbal. Vždyť dva měsíce nic nedělaly,“ přiznal Karel Tulis, člen výkonného výboru FK Jeseník.

Jesenicko pandemie koronaviru téměř nezasáhla, a tak nikdo z rodičů svého potomka od návratu do klubu neodrazoval. „Nezaznamenal jsem, že by se někdo bál poslat kluka na fotbal,“ konstatoval Tulis.

Zatímco mládež začala trénovat na začátku května, muži se přidali o týden později. „Na tréninku se sešlo patnáct hráčů,“ uvedl Tulis. První soutěžní zápas však muže čeká až na podzim. „Motivace chybí, fotbal je na vedlejší koleji. V červenci jsme si domluvili přípravný zápas s Krnovem,“ poznamenal Tulis.

Jeseničtí šachisté nezahálí, hrají na internetu

Pátek, 22.5.2020

Online šachu na internetu se v současnosti věnují zástupci Šachového klubu Jeseník. Mládež rovněž nezahálela a již od března pravidelně každý týden bojuje ne webu lichess.org v tzv. Online Grand Prix (OGP). První cyklus OGP je již za námi. Změřilo v něm své šachové dovednosti celkem 18 mladých nadějí.

OGP se hrálo tempem 15 minut + 3 sekundy na 6 tříhodinových turnajích, a to každou sobotu až do 2. května. Do celkového hodnocení se započítávaly 4 nejlepší výsledky.

V jednotlivých kolech byl nejúspěšnější Martin Valíček, který ovládl 3 turnaje, po vítězství v jednom si připsali Brendon Chen, Gabča Morongová a Bea Březíková. V celkovém pořadí pak zvítězil Martin Valíček před Míšou Gvizdovou a Koljou Haidenkem.

Sezona cyklistiky začne v Jeseníkách

Sobota, 16.5.2020

Světový cyklistický program by po vynucené přestávce měl odstartovat v Jeseníkách. Na začátku srpna je totiž plánován další ročník Czech Cycling Tour a pořadalé počítají, že se opravdu pojede

„Pevně věříme, že srpen už bude ze stránky pandemie v pořádku. Pro nás by to mohlo být velmi výhodné, protože pro mnoho týmů bychom mohli být přípravou na Tour de France,“ řekl pro Českou televizi Jaroslav Vašíček, promotér a organizátor závodů.

„Tento termín by pro nás znamenal obrovskou podporu ve světě. Noviny, televize, Eurosport, … O tom se nám nikdy nezdálo, že by u nás začínala sezona,“ poznamenal Vašíček.

Závod by měl těžit i z nového ředitele, kterým se stal Leopold König. „Když propaguje závod, u týmů to má sou váhu,“ konstatoval Vašíček.

Zlaté Hory mají hokejovou přípravku, je to vlastně malý zázrak 

Čtvrtek, 14.5.2020

V době, kdy lední hokej v okrese Jeseník skomírá na úbytě, a to nejen díky špatnému zázemí, široko daleko není ani jedna krytá hokejová hala, vypadá to ve Zlatých Horách na malý zázrak. Jako reakce na záměr vedení města vybudovat umělou ledovou plochu vznikla loni v květnu hokejová přípravka z žáků 1. – 5. tříd základních škol.

Po roce trpělivé práce trenéra a vedoucího klubu Oldřicha Schaffera a za nadšené podpory rodičů se podařilo dát dohromady nejen malou ustálenou členskou základnu z místních žáků, ale i navázat přeshraniční spolupráci s podobnými kluby z Polska.

První zápas skončil těsnou prohrou 11:13

Jízdu Olomouckým krajem si teď vychutnáte. Doslova

Sobota, 9.5.2020

Vede venkovskou krajinou a nabízí nevšední gurmánské zážitky. Zbrusu nová cyklostezka Ochutnej Moravu na kole omámí turisty vůní a chutí tvarůžků i originálních syrečkových produktů. Trasa cyklisty zláká také kvalitní čokoládou, zmrzlinou, vynikajícími ovčími sýry a řadou dalších podomácku vyrobených pochoutek.

Cyklotrasa tvoří okruh dlouhý 91 kilometrů. Start i cíl je v Zábřehu na vlakovém nádraží, kde je také půjčovna kol Českých drah. Trasa je však variabilní a každý si ji může zcela přizpůsobit svým zájmům a možnostem. V terénu trasu najde podle žlutých značek s jejím názvem,“ řekla Jitka Macháčková, manažerka Mikroregionu Mohelnicko.

Cyklotrasa nabízí třináct zastávek. Kromě sportovního výkonu a chuťového i čichového požitku, čeká cyklisty safari s hospodářskými zvířaty, sonda do místní historie a tradic nebo krásné výhledy do krajiny.

Trasa je vybavena stanicemi pro elektrokola

Okresní fotbalový svaz Jeseník skládá mládežnické soutěže

Pátek, 8.5.2020

Komise mládeže Okresního fotbalového svazu Jeseník se obrací prostřednictvím e-mailu na kluby s informacemi a prosbou o předběžnou zpětnou vazbu na otázku složení mládežnických soutěží ročníku 2020/2021.

Svaz chce pro ročník 2020/2021 rozjet následující soutěže: OP mladších přípravek (ročník 2012 a mladší – verze 4+1), OP starších přípravek (ročník 2010 a mladší – verze 5+1), OP mladších žáků (ročník 2008 a mladší – verze 7+1), OP starších žáků (ročník 2006 a mladší – min. verze 7+1), OP dorost (ročník 2002 a mladší – min. verze 7+1).

Je otázkou, jak se bude vyvíjet současná situace, která ovlivňuje veškeré sportovní dění. „Bohužel jde o skutečnost, kterou my neovlivníme. Všichni však pevně věříme, že se následující ročník na konci srpna rozběhne,“ uvádí se v zápise z videokonference.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport